65 Yaş Üzerine Ek Kısıtlamalar Geldi!

Muğla İl Hıfzıssıhha Meclisi, 65 yaş ve üstü vatandaşların düğün, cenaze, sünnet gibi toplu organizasyonların düzenlendiği alanlara girmelerine yönelik kısıtlama getirdi.

65 Yaş Üzerine Ek Kısıtlamalar Geldi!

Muğla İl Hıfzısıhha Meclisi yapılan son toplantısında, Umumi Hıfzıssıhha Kurul tarafından karara bağlanan "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10:00- 20:00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine" hükmüne, 65 yaş ve üzeri vatandaşların sağlıklarının korunabilmesi amacıyla ek bir karar aldı.

Muğla Valiliği'nden yapılan açıklamada kararla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: "65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın; düğün, nişan, nikah, kına, sünnet, mevlit, cenaze gibi toplu organizasyonlara, sadece 1. ve 2. derece 3. derece (anne, baba, kardeş, torun, dede, nine, amca, hala, teyze, dayı) yakın akrabalarının sosyal mesafe ve maske kuralına riayet ederek katılması, bunun dışındaki 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın katılımlarının kısıtlanmasına oy birliği ile karar verilmiştir."