9. İş Zirvesi’ne Doğru

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) tarafından 8 kez düzenlenen iş insanları zirvesinin dokuzuncusu, bu yıl Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED)-BESİAD iş birliği ile gerçekleştirilecek.

9. İş Zirvesi’ne Doğru

“9. GESİFED-BESİAD İş İnsanları Zirvesi” 27-29 Ekim tarihlerinde Bodrum’da yapılacak. Aydın, Muğla ve Denizli bölgelerindeki iş insanları; Romanya, Kosova, Ukrayna, Azerbaycan ve Moldova’dan yatırımcılar ile yeni iş fırsatlarını konuşmak üzere bir araya gelecek.

Özellikle son yıllarda etkisini giderek daha çok hissettiren küresel ısınmaya da dikkat çekilecek etkinlikte, dijital markalaşma alanında yürütülecek çalışmalar ile katılımcıların bilinçlendirilmesi en öncelikli konuların başında yer alacak.

Yüz yüze (B2B) görüşmeler, paneller, Gala ve Mavi Tur gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacak zirvede, katılımcılara geniş bir network imkânı sunularak, kendi pazarları dışında ticaret yapma imkânı da tanınacak.

Hem bölgesel hem de ulusal ekonomiye büyük fayda sağlamanın amaçlandığı zirve ile ilgili Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki Fifi isimli mekanda düzenlenen toplantıda basın mensuplarına bilgiler veren BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, şunları söyledi:

“Bu yıl konsepti çok daha farklı yapıyoruz. Hem Bodrum ekonomisine hem de Bodrum iş dünyasına katkı sağlayacak. Hem ulusal hem de uluslararası iş insanlarını bir araya getireceğiz. Bu kez Bodrum iş dünyasını, Denizli, Aydın, Muğla iş dünyası ile buluşturacağız. Bu olay için yaklaşık 3 aydır gece gündüz, 7/24 çalışıyoruz. 27 Ekim’de konuklar gelecek. 28 Ekim’de zirvenin kalbi, 2 tane panel gerçekleştirilecek. 29 Ekim’de Bodrum’un yerel dokusu mavi turun tanıtımı yapılacak. 28 Ekim’de Sabancı Üniversitesi’nden Özgür Demirtaş’ı konuk edeceğiz. 2 tane temamız var, dijital markalaşma ve girişimcilik. İkinci temamız da küresel iklim krizi çok gündemimizde. Bununla ilgili Bodrum’da bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Hem dijitalleşmeye iş dünyası nasıl entegre olacak, buna ilişkin bir panelimiz olacak. İklim krizi ile ilgili de Dünya olarak bizleri bekleyen riskler neler, buna yönelik olarak çözümler ve önlemler neler olmalı, onları konuşacağız. Moderatörümüz de Mesut Yar. Bu zirveye davet ettiğimiz ülkeler de var. Moldova, Romanya, Azerbaycan gibi. Bu zirvenin Bodrum iş dünyası için çok kıymetli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda TÜSİAD ve TÜRKONFED’in de katılım sağlayacağı bir program olacak."