Ablasını Rehin Aldı!..

Bodrum’da ablası ile kavga eden genç, evde ablasını rehin aldı, tüp patlatmaya çalıştı. Evin kapısı kırılarak kadın yaralı şekilde kurtarıldı.

Ablasını Rehin Aldı!..

Olay gece saatlerinde Bitez Pazaryeri yanındaki bir ikamette meydana geldi. Kardeş oldukları ifade edilen bir kadın ile genç adam arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Alkolün de etkisiyle tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. 

Komşuların ihbarı üzerine polis, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibi olay yerine sevk edildi. Ablasını rehin alan genç, kapıyı açmadı. Bunun üzerine komşuların da desteğiyle evin kapısı kırılarak içeri girildi, yaralı kadın dışarı çıkarıldı. 

Gencin olay esnasında tüpü açtıktan sonra peçeteleri tutuşturarak tüpü patlatmaya çalıştığı öğrenildi. Dışarı çıkarılan kadının yüzünde, elinde ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler olduğu görüldü. Yaralı kadın, saatlerdir kardeşinin şiddetine maruz kaldığını ve hiçbir komşusunun yardıma gelmediğini ifade ederek komşularına sözlü olarak tepki gösterdi. 

Güçlükle sakinleştirilen kadın, 112 Acil Sağlık ambulansı ile Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ablasını rehin alan genç ise gözaltına alınarak karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.