Asılsız Paylaşımlara Yalanlama

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediyenin Hatay’da depremzedeler için koyduğu konteynerlerin valilik tarafından kaldırıldığı yönündeki sosyal medya paylaşımlarının gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Asılsız Paylaşımlara Yalanlama

Dün gece bazı sosyal medya hesaplarında “CHP’li Bodrum Belediyesi tarafından İskenderun’da depremzedeler için kurulan konteynırlar, Hatay Valiliği yetkilileri tarafından kaldırılmaya çalışıldı. Parti yöneticileri ve depremzedelerin müdahalesiyle konteynırlar olduğu yerde kaldı.” şeklinde paylaşımlar yapıldı. 

Başkan Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bahse konu paylaşımlardaki iddianın gerçek dışı olduğunu dile getirerek “Değerli Bodrumlular, iyi akşamlar.. Bu akşam sosyal medyada yayınlanan bu iddia tamamen gerçek dışıdır. İddia edilenin aksine, Hatay Valiliği ile ilk günden itibaren devam eden işbirliğimiz, sorunsuz olarak sürmektedir. Malatya'dan sevgiler, selamlar.” dedi. 

DEPREMZEDELERLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan depremin etkilediği yerlerden illerden Malatya’ya giden Aras, depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı açıklamada “Partimizin Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekilimiz Sayın Veli Ağbaba, Bodrum Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim Akkaya ve Arapkir Belediye Başkanı Sayın Haluk Cömert ile birlikte Malatya Melekbaba Mahallesi'nde deprem mağduru vatandaşlarımızla ve çocuklarımızla buluştuk. Acıları ve üzüntüleri paylaşmaya, ihtiyaçları karşılamak için gece gündüz çalışmaya; gururla devam ediyoruz, edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

MEHMET EGE’NİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ

Üzerinde “Bu parayla depremzede bir arkadaşıma oyuncak alın Ahmet Aras amca” yazılı kumbarasında biriktirdiği harçlıkları geçen hafta kendisine teslim eden 5 yaşındaki Mehmet Ege Karaman’ın istediğini de kırmayan Ahmet Aras, o kumbaradaki parayla aldığı oyuncakları Malatyalı çocuklara hediye etti.