Acil Çağrı Hizmetleri Toplantısı

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı ve GAMER İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı.

Acil Çağrı Hizmetleri Toplantısı

112 Acil Çağrı Merkezi’nde yapılan toplantıya Vali Orhan TAVLI yanı sıra Vali Yardımcısı M. Suphi Olcay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan TOPÇU, İl Emniyet Müdürü S. Suvat DİLBEROĞLU, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Süleyman ERCAN, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail ÖZKAN, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Semanur BAŞGÜL, İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet KAVUK, İtfaiye Daire Başkanı Sezai KOYUNCU, Orman Bölge Müdürü Yasin YAPRAK, İl Sağlık Müdürü İskender GENCER ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdür Vekili Metin YAZICI ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya katıldı.
 
112 AÇM Müdürü Kamil Karakaya tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi 2020 yılı faaliyetleri, 2021 yılı hedefleri ve GAMER işlemleri hakkında tanıtım sunusu yapıldı.
 
112 Acil Çağrı Merkezinde asılsız çağrı oranının düştüğü ve 2020 yılında önceki yıllara göre, salgın sürecinin bir getirisi olarak çağrı sayısında artış olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, kurumların görüşme sürelerinde 2021 yılında düşüş olması hedefinin hassasiyetle takibi ile kurumlar arası koordinasyonun en üst düzeyde sağlanması gerekliliğinin vatandaşa sunulan hizmetin kalite ve zamanında olması açısından önemli bir parametre olduğu dile getirildi.
 
Vali Orhan Tavlı, Muğla’nın çok özel bir il olduğunu, dünyaya açılan pencere olarak nitelendirilebilecek Muğla ilinde vatandaşların, konukların ve özellikle yabancı turistlerin dil sorunu yaşanmaksızın acil yardım taleplerinin en kısa sürede ve doğru metotlarla giderilmesi gerektiğini, yine Engelsiz 112 projesinin tüm özel gereksinimli vatandaşlarımıza tanıtılması gerekliliğini ifade etti.