Aday Adayları Kendilerini Tanıttı

28. Dönem CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunan Bodrumlu 13 adayın üyelere tanıtım toplantısı yapıldı.

Aday Adayları Kendilerini Tanıttı

Herodot Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye gelen İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, şunları dile getirdi;

“İktidara yürüdüğümüz bu tarihi süreçte, Bodrumdan da Muğla Milletvekilliği aday adaylığına başvuruda bulunan, her biri kendi alanlarında birbirinden değerli aday adaylarımıza öncelikle huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu zorlu süreçte ellerini taşın altına koyarak, görevlerinin ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak bu yola baş koydular. Her birinin yollarının açık olmasını temenni ediyorum. Partimiz ve Bodrum için hayırlı olmasını diliyorum. Aday adaylarımızın içinden mutlaka birinin, Muğla Milletvekili olarak seçilmesini sağlayarak, 650 km2 yüz ölçümüne sahip, 400 binin üzerinde insanımızın yaşadığı, yaz aylarında milyonu aşan nüfusuyla çoğu ilimizden daha büyük yoğunluğa sahip Bodrumumuzun, iktidarımız döneminde,  mecliste temsiliyetinin olmasını sağlayarak, mecliste 32 yıldır Bodrum’dan bir vekil olmamasını tarihe gömeceğiz. Sadece bir adaya, başka bir tek adama, bir zümrenin çıkarına asla oy istemeyeceksiniz. Artık oyu, halkımızdan herkes için daha iyi bir yaşama, yeni bir düzene, yeni bir Türkiye hayaline, yeni bir siyaset kültürüne ve yeni bir siyaset üstü anlayışa oy isteyeceksiniz.” diyen, milletin ortak Cumhurbaşkanı adayı genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, kalbi Türkiye için atan milyonların desteği ile hem Cumhurbaşkanlığını, hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu alacağız.”CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan ise milletvekili adayları belirlenirken önseçim yapılmasının önündeki engellerin kaldırılması gerektiğine vurgu yaparak “Bizi mecliste milletvekili olarak kimin temsil edeceğine örgüt üyelerinin oylarıyla karar verilmesinin önündeki engelleri kaldırmalıyız. Bugün aday adaylarımızın tanıtımı için buradayız. Sözlerime noktayı kadınların tarafında olduğumu hatırlatarak son veriyor ve tüm aday adaylarımıza ayrı ayrı samimiyetle başarılar diliyorum.” dedi. 

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Ceyhan, gençler olarak seçimde var güçleri ile çalışacaklarını ifade ederken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, anketlere göre seçimi kazanacaklarına vurgu yaparak şöyle dedi;

“Matematik ortada. Matematik, ciddi bir farkla kazanacağımız noktasında. Herkeste bir çekingenlik var. Bu, 20 yıllık baskı politikalarının bir sonucu. Ben insanların bu duruma tepki göstereceklerine inanıyorum. Öyle 3-5 puan değil, ciddi puan farkıyla bu seçimi kazanacağımızı düşünüyorum. Ama bu bir rehavet meselesi değil. Bu sandıklara sahip çıkarak, gerekirse başında asker gibi dikilerek o oyları tek tek sayacağız, değerlendireceğiz ve çalmalarına izin vermeyeceğiz. Bence bu seçimin en önemli eşiği, oylarımıza ve sandıklarımıza sahip çıkmak olacak. Çünkü mevcut iktidar sessiz, bekliyor. Stratejileri nedir bilmiyoruz. Seçimle ilgili bir açıklama yapmıyorlar. Ama biliyoruz ki onların da A,B,C,D,G,X,Y,Z planları vardır ve bunları kesinlikle ortaya koyacaklardır. Bu konuda hazırlıklı olmalıyız. Mesela deprem bölgesinde oy kullanacaklar. İki, şu anda uzaktan eğitime tabi tutulan öğrencilerin seçimden birkaç gün önce, belki de çok kısa bir süre önce birdenbire yüz yüze eğitimle karşı karşıya kalabilme durumları. O insanların oy kullanacakları yere gidememe durumları. Depremzedeler için de bu böyle, öğrenciler için de bu böyle. Daha acaba neler düşünülüyor, neler planlanıyor? Bunlara da hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum.”Konuşmaların ardından aday adayları fotoğraf çektirdi. Toplantının aday adaylarının kendilerini tanıttığı bölüm, basına kapalı olarak yapıldı.

CHP Bodrum’da aday adayı olan 13 isim şu şekilde;

“Halil Karahan, Süreyya Öneş, Mustafa Saruhan, Kerim Cangır, Remzi Kazmaz, Nurten Çakıcı Bıçak, Ümit Baltutan, Bergüzar Akşit Aydar, Enver Çoban, Selma Tükel, Nurhan Fıratlı, Gürol İnan, Emine Yenilmez Aydemir”