Musa Gökbel Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bodrum siyasetinin renkli ve önemli isimlerinden, 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel (76), son yolculuğuna uğurlandı.

Musa Gökbel Son Yolculuğuna Uğurlandı

1987–1991 yılları arasında milletvekilliği yapan ve Süreyya Öneş Derici’den önce Bodrum’un son milletvekili olan 76 yaşındaki Musa Gökbel, bir buçuk aydır hastanede kanser tedavisi görüyordu.
 
Siyasi birikimi ve hitabet yeteneği ile Muğla ve Bodrum siyasetinin önemli simalarından olan Musa Gökbel, önceki gün hayatını kaybetti. Gökbel’in vefatı, sevenlerine büyük üzüntü yaşattı.

Musa Gökbel için bugün ikindi namazı öncesinde CHP Bodrum İlçe Başkanlığı önünde tören düzenlendi. Törene ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ile Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, önceki dönem milletvekilleri, partililer ve çok sayıda seveni katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, Bodrum'un büyük bir değerini kaybettiğini dile getirerek “Bugün sosyal demokrasinin kalesi Bodrum ve Muğla’dan söz ediyorsak bunda diğer parti büyüklerimizle birlikte Musa Gökbel parti büyüğümüzün de büyük pay sahibi olduğunu belirtmek isterim.” diye konuştu.   

Musa Gökbel'in kızı Gül Gökbel, babasını kaybettikleri için çok üzgün olduklarını ifade ederek “Uçurtma, rüzgara direne direne yükselir derler. Babam da onu sevenlerin, ona inananların desteğiyle direne direne yükselen bir halk adamıydı.” dedi. 

CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, “Musa Gökbel, 32 sene sonra bayrağı devraldığım, onun 10’da 1’i kadar başarılı olsam dediğim çok kıymetli bir büyüğümdü. Çok üzgünüz.” şeklinde konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle aktardı;

“Bizler, Musa ağabey ile aile dostuyduk. Dede baba dostumuzdu bizim. Aynı zamanda bizim de siyasete atıldığımız dönemde her zaman rehberliğini ve desteğini görmüştük. Ben de çok üzgünüm, bugün çok büyük bir değeri kaybettik.”

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı Musa Gökbel’in Bodrum ve Muğla siyasetine kimlik ve değer kazandıran insanlardan birisi olduğunu ifade ederek herkese başsağlığı diledi.

Törende Musa Gökbel'in siyasi yaşamındaki yakın dostları ve geçmiş dönem milletvekilleri duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Parti binası önündeki törenin ardından Belediye Meydanı’ndaki Adliye Camii’ne geçildi. Buradaki törene Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ile çok sayıda seveni de katıldı.

İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Musa Gökbel’in cenazesi tören mangası tarafından alınarak Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi aracına konuldu. Gökbel, Bitez Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Muhabir; Hamdi Yörür