Yetenekli Gençlere Destek Olacaklar

Bodrum İş İnsanları Derneği, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle tenis sporu ile tanışamayan yetenekli sporculara ulaşmayı hedeflediği “Minik Raketler” projesinin galasını yaptı.

Yetenekli Gençlere Destek Olacaklar


Bodrum'da iş dünyasında bir yandan ticareti geliştirip diğer yandan da sosyal sorumluluk projeleri ile ilçeye fayda sağlamayı hedefleyen Bodrum İş İnsanları Derneği, "Minik Raketler" Projesi'ni hayata geçiriyor.

Çeşitli imkansızlıklar sebebiyle tenis sporuyla tanışamayan çocuklara ulaşmayı hedefleyen proje, tenis sporunda başarılı olabilecek yetenekli gençlere bu alanda eğitim ve ekipman desteği sağlayarak başarılı sporcular yetiştirmeyi amaçlıyor.

“Minik Raketler” projesinin ilk etabı, 7-16 Haziran'da Bodrum Tenis Kulübü'nde düzenlenen Bodrum İş İnsanları Derneği T200 Master Tenis Turnuvası’yla başladı. Bir yandan turnuva devam ederken, önceki akşam da projenin galası gerçekleştirildi. 

Çok sayıda davetlinin katıldığı galada “Single Ladies” müzik grubu ve DJ Erbil Ellez sahne aldı. Tüm gelirin “Minik Raketler” projesine aktarılacağı gecede konuşan Bodrum İş İnsanları Derneği Başkanı Mete Yılanlı, şunları dile getirdi;

“Tenis, maddi imkan gerektiren bir spor. Proje çerçevesinde Bodrum’da devlet okullarında okuyan çocuklarımızın, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğümüzle birlikte taramasını yapacağız, tenise yeteneği olan çocuklarımızı tespit edeceğiz. Onları Bodrum Tenis Kulübü’nde eğitip turnuvalarına sponsor olacağız. Biz iş insanları onları, elleri ekmek tutana kadar destekleyeceğiz. Türkiye’de 4’üncü spor olan tenisi Bodrum’da daha ileri taşımamız lazım. Biz dernek olarak bunun öncüsü olmak istiyoruz. Türkiye’de tüm işinsanlarına örnek olmak istiyoruz. Biz dernek olarak İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Bodrum Teni Kulübü ile birlikte bu işi organize edeceğiz. Sizler de destek olduğunuz için teşekkür ederiz.”

Bodrum İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Dumruk da gecede yaptığı konuşmada, ilçenin spor anlamında büyük bir ivme kazandığının altını çizerek “Profesyonel şubelerimizin altında çok ciddi bir güç olan amatör şubelerimiz var. Bölge düzeyinde ve Türkiye düzeyinde çok ciddi başarılara sahibiz. Spor, her anlamda sürdürülebilirlik ister. Bodrum İşinsanları Derneği gibi yardımsever sivil toplum kuruluşlarının devreye girmesi ve çocuklarımıza sponsor olması gerekiyor. Derneğimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu işi diğer tüm STK’lara da sirayet etmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

Bodrum Tenis Kulübü Başkanı Erkan Edis de tenisin maliyetli bir spor olduğuna dikkati çekerek şöyle konuştu;

“Tenis oynayan çocukların turnuvalara katılmaları gerekiyor, yılda en az 10-12 turnuva. Bunun da maliyeti nereden baksanız çocuk başı 300 bin TL. Maddi imkanı iyi olan çocuklar devam edebiliyor ama çok yetenekli olup maddi imkansızlıktan devam edemeyen çocuklarımız var. Bodrum İş İnsanları Derneği, bu projeyi kendileri getirdiler. İlk destekleri oyuncu Utku Madran, şu an milli takımda en iyi 8’e dahil oldu. Bu çocuk çok fazla turnuva oynamadan ilk 8’in içerisine girdi. Yılda belki 15 turnuvaya çıksaydı, belki çok daha başarılı olacaktı ama bundan sonrasına destek olacaklar. Ben bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”

Sahneye gelen milli tenisçi Utku Madran da kendisine destek veren herkese teşekkür etti. Gecede projeye destek veren kişilere ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verildi.