Özel Öğrencilerin Karne Kutlaması

Ortakent Özel Çocuklar Kültür Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler için renkli bir yılsonu gösterisi hazırlandı. Etkinlikte özel öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlendi.

Özel Öğrencilerin Karne Kutlaması

Bodrum Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Ortakent Cumhuriyet Parkı’nda hayata geçirilen Ortakent Özel Çocuklar Kültür Merkezi’nde karne heyecanı vardı. 

Özel öğrenciler, aileleri, öğretmenleri, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı etkinlikte hatıra panosu, yiyecek içecek ikramları ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi. Mini konserlerle dans eden çocuklar, unutulmaz bir gün yaşadı. 

Konserde Yeşilçam Destek Korosu ile sahne alan Aybüke Özen, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Çocuklarımızın mezuniyetinde onların yanında olmak istedik, karne heyecanlarına biz de destek olalım dedik. Tam da bugünle anlamlı olan ‘Sev Kardeşim’, ‘Hayat Bayram Olsa’, ‘Mavi Boncuk’ gibi şarkıları seslendiriyoruz. Aslında biz konserlerimizi tamamlamıştık ama bu güzel proje için sahnede olmaya karar verdik.” dedi. 

Bodrum Halk Eğitimi Müdürü Hayri Karagöl, özel eğitim bireylerini çok önemsediklerini dile getirerek “Biliyoruz ki bu çocuklarımızın eğitim ihtiyacı var. Onları da topluma ne kadar adapte edebilirsek, ne kadar uyumlu bireyler haline getirebilirsek o kadar çok mutlu olacağız.” dedi. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz da karne alacak tüm öğrencileri tebrik etti. 

Bodrum Mandalin Çiçeği Derneği, Bodrum Yaşam Vakfı, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI), Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği, Bodrum Girişimci İş Kadınları Derneği, BOFAD, Bodrum Art Derneği destekleriyle düzenlenen yılsonu etkinliğinde konserlerin yanı sıra dans gösterileri sunuldu, palyaço gösterisi yapıldı, öğrencilere hediyeler verildi.