Geliri Lösemili Çocuklara Bağışlanacak

Bodrum Mustafa Gülsiye Anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı "Bir Fil Neden Şehre Taşınmak İster?" adlı hikaye kitabının tanıtımı yapıldı. Kitaptan elde edilecek gelir, lösemili çocuklara bağışlanacak.

Geliri Lösemili Çocuklara Bağışlanacak

Hikayesi Anaokulu Öğretmeni Nazlı Okutanoğlu tarafından yazılan kitabın çizimleri anaokulunun öğrencileri tarafından yapıldı. İllüstrasyon ve grafik renklendirmeler ise okulun öğretmenleri Seren Turgut ve Tuğba Aktaş tarafından gerçekleştirildi. 

Kitap için okulun bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tanıtım etkinliğine veliler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte öğrencilerin sunduğu drama gösterisi ile kitaptaki hikaye anlatıldı. Kitaptan elde edilecek gelirin lösemili çocuklara bağışlanacağı bildirildi.

Kitabın yazarı Nazlı Okutanoğlu açılışta Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bu projede üzerime düşen hikayeyi yazmak oldu. Bu hikaye, orman, doğa, şehir, vatanseverlikle, yardımseverlikle ilgili. Hikayede bir tane filimiz var. Üzgün bir fil aslında. Kararsız bir fil. Sincap var, leylek var, orman sakinleri var ama başkahramanımız bir fil. Fil, yaşayacak yer bulamadığı için şehre taşınmaya karar veriyor. Çünkü doğa tahrip ediliyor, evi yok ediliyor. Çocuklara sürdürülebilir bir yaşam bilincini aktarmak istediğim için bu hikayeyi yazdım. Biz insanlar olarak doğaya iyice yayıldık, diğer canlıları unutuyoruz gibi geliyor. Bu dünyanın sahibinin sadece insanlar olmadığı ile alakalı bir hikaye.”

Tanıtım etkinliğinde konuşan okul müdürü Şahika Sarıkaya, kitapta emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ise kitabın ortaya çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi;

“Çok güzel bir amaç için bir araya geldik, çok güzel bir kitap hazırlandı. Gelirleri de ulvi bir amaç için kullanılacak. Biz üzerinde yaşadığımız dünyayı sanki kendimizin gibi davranıyoruz, vahşice saldırıyoruz, yapılaşıyoruz. Fakat onun gerçek sahibi bizim can dostlarımız. Onlarla beraber yaşamayı öğreneceğiz.”

LÖSEV Yetkilisi Sıla Göltaş Ören, projeyi duyduklarında çok heyecanlandıklarını anlatarak “Bizler için yapılan böyle sosyal sorumluluk çalışmaları bizi her zaman mutlu ediyor.” dedi. 

Muhabir; Hamdi Yörür