Kitaplarını Vakıf Yararına İmzaladı

Yazar ve Televizyon Programcısı Nazan Arısoy, “Koz” isimli romanını, Bodrum Sağlık Vakfı yararına imzaladı.

Kitaplarını Vakıf Yararına İmzaladı

Konacık Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi’nde faaliyet gösteren Maride Kafe’de düzenlenen imza günü ve kitap tanıtımına Bodrum Sağlık Vakfı gönüllüleri de katıldı. Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban, imza gününde yaptığı konuşmada vakıf hakkında bilgiler verdi, desteklerinden dolayı Nazan Arısoy’a teşekkür plaketi takdim etti. 

Etkinlikte Kent Haber’e açıklama yapan Arısoy, “Koz” isimli kitabın insanı özüne döndüren bir kitap olduğunu ifade ederek şöyle konuştu;

“İlginç bir hikayesi var, bir mücadele hikayesi. Fiziksel ve zihinsel yaşam engelleri olan kişilere ithafen yazdığım bir kitap. Hem o bireylere hem de o bireylerle can cana bu mücadeleyi yaşayan insanlar için hazırladığım bir kitaptır. Uzun yıllar düşünüyordum, planlamıştım. Bir sinema filmi, bir kitap olarak hazırladım. Kitap nihayet okurları ile buluştu. Bu kitap sadece barış amaçlı yazıldı. Ben de çorbada tuzum olsun diye kan bağım olmasa da can bağım olan, mücadele veren tüm dostlarıma, onların kalplerine biraz su serpecek bir fayda sağlamak istediğimiz için bu edebi eseri ortaya koyduk. Kitap sizi sıkmayacak, keyifle okuyacaksınız. En azından birinin kalbine dokunmak için bu kitabı temin etmenizi rica ediyorum. Kitaptaki hikaye oldukça akıcı, biraz kalbinize dokunacak, yaşamınız biraz farklılaştıracak nitelikte. Özgün bir hikaye.”

Ürettiklerini faydaya çevirmeye çalıştığını söyleyen Nazan Arısoy, şu ifadeleri kullandı;

“Bugün Bodrum Sağlık Vakfı ile başladık. Kitabımızın bütün geliri Bodrum Sağlık Vakfı’na gönderiliyor. Ayrıca İZEV Vakfı’nın yaşam merkezi açma gibi bir projesi var, bundan sonraki amacı o projeye destek olmak. Oraya sadece kitabımla değil uygun bir durum yaratabilirsem sinema filmimle de destek olmak istiyorum. Bu tür projelere kalbimi koyuyorum ve gerçekten yapmak istiyorum. Elimden gelen bu. Ürettiğim şeyleri faydaya çevirmeye çalışıyorum. Kitabın amacı da tamamen bu.” dedi.