Konserde, Çetin Körükçü de Anıldı...

Nesrin Körükçü Müzik Topluluğu, Bodrum’da bir konser verdi. Konserde geçen Ocak ayında yaşamını yitiren sanatçı Çetin Körükçü anıldı.

Konserde, Çetin Körükçü de Anıldı...

Yaklaşık 8 yıl önce kurulan Nesrin Körükçü Müzik Topluluğu, Herodot Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. Yoğun ilginin olduğu konseri, tiyatro ve sinema sanatçısı Tarık Pabuççuoğlu sundu, topluluğun kurucusu Nesrin Körükçü yönetti. 

Konserin başında geçen Ocak ayında İstanbul’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat eden Türk Sanat Müziği sanatçısı Çetin Körükçüyü anan Tarık Pabuççuoğlu, şunları dile getirdi;

“Ülkemizin yetiştirdiği gerçek müzik duayeni, çok değerli dostumuz Çetin Körükçü aramızdan ayrıldı. Her konserimizde sizlerin de aramızda görmeye alıştığınız, varlığıyla bizler ihya eden sevgili Çetin Körükçü, artık aramızda değil. Ülkemiz müziğine kendisini adamış, çok değerli müzisyenler yetiştirmiş, yıllarca birçok koroya yönetmen, şef olarak emek vermiş, yeri asla doldurulamayacak bu güzel insanı hep birlikte analım istiyorum.”

Pabuççuoğlu’nun konuşmasının ardından salondakiler Çetin Körükçü’yü ayakta alkışladı. “Güneş Topla Benim İçin” isimli konser, “Çepçevre Bahar İçinde” eseri ile başladı. Ardından Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin seçkin eserlerine yer verildi.