Geleceğin Müzisyenleri Sahneye Çıktı

Bodrum’da 3 yıl önce kurulan Ayben Ersoy Müzik Stüdyosu’nda eğitim gören öğrenciler yılsonu konser verdiler.

Geleceğin Müzisyenleri Sahneye Çıktı

2021 yılından bu yana Oasis Bodrum’da faaliyet gösteren Ayben Ersoy Müzik Stüdyosu, bünyesinde bulunan alanında uzman eğitmenleriyle birçok müzikal eğitim alanında faaliyetlerini sürdürüyor. Stüdyo, konservatuvar ve güzel sanatlar liselerine hazırlık sınavları da dahil olmak üzere piyano, klasik gitar, elektro gitar, bas gitar, bateri, keman, yan flüt, çello, bağlama enstrümanları alanlarında eğitim vererek 7'den 70'e bir çok kişinin hayatına katkı sağlamaya devam ediyor.

Stüdyoda eğitim alan onlarca öğrenci, Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde sahneye çıkıp hünerlerini sergiledi. 

Konser öncesi bir konuşma yapan stüdyonun kurucusu Ayben Ersoy, şunları dile getirdi;

“Bugün, yaklaşık bir yıldır eğitim alan öğrencilerimizin meyvelerini sahnede izleyeceğiz. Öğrencilerimiz çok heyecanlı ve sahnede en iyi performanslarını sergilemek istiyorlar. Bizim jenerasyon bir şeyleri çok güzel yapma üzerine yetiştirildi diye düşünüyorum. Dolayısıyla biz öğretmenler ve anne babalar olarak çocuklara çok iyi olmaları gerektiğini empoze etmeye çalışıyoruz. Fakat çocuklar çıksınlar ve hata yapsınlar. Hiç sorun değil. Önemi olan sahneye çıkmaları ve sahne ışıklarının altında çok fazla insana hitap edebilmeleri. Özgüven taşımaları açısından çok önemli bir detay çünkü. Topluluk önünde konuşma yapmak, bir şeyler çalmak, hele ki çocuk yaşta çalmaya başlayarak hayatını devam ettirmek bir süre sonra onlara çok ciddi özgüven kazandıracak. Onlar da bunu bir süre sonra fark edecekler.”

Konser, okul eğitmenlerinin enstrümanları ile çaldığı İstiklal Marşı ile başladı. Ardından tek tek sahneye çıkan öğrenciler, öğrendiklerini sergiledi. Aileleri de o anları heyecanla takip etti. 

Konser sonunda öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte “Parla” isimli şarkıyı seslendirdi. 

Muhabir; Hamdi Yörür