31 Bin 132 Öğrenci Karne Aldı

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, Bodrum genelinde 123 okulda, 2 bin 134 öğretmenin rehberliğinde eğitim gören 31 bin 132 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

31 Bin 132 Öğrenci Karne Aldı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı sona erdi. Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ile eşi Yasemin Çit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Şube Müdürleri Günay Çinar, Türker Yurtsever, Naim Uğur ve İlknur Aydın, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Törende; Kaymakam Çit ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Korkmaz, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu, tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. 

Kaymakam Mustafa Çit, yaptığı konuşmada "Sağlıklı, huzurlu, başarılı bir eğitim-öğretim dönemini tamamladık. Artık tatili hak ettiniz. Tatilinizde dinlenmeye gayret edin. Arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirin. Hepinizi tebrik ediyorum." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ise “Bir yıllık süreç boyunca çok çalıştınız ve haklı olarak güzel bir tatil ve dinlenme sürecini hak ettiniz. Elbette ki bu dinlenme sürecinde de öğrenme fırsatları yakalayacaksınız. Tatilinizi; kitap okuyarak, oyunlar oynayarak, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte çeşitli etkinlikler yaparak değerlendirmenizi ümit ediyorum.” dedi.

Karne dağıtım töreninden sonra Bitez Gülümser-Mehmet Danacı Ortaokulu eğitim yöneticileri ve öğretmenleriyle bir araya gelerek genel bir durum değerlendirmesi yapan Kaymakam Mustafa Çit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, emeklerinden dolayı öğretmenlere teşekkür ederek kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir tatil dönemi temennilerinde bulundu.