Ünlü Caz Vokalisti Anıldı

8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali kapsamında ünlü caz vokalisti Nükhet Ruacan anısına söyleşi ve konser gerçekleştirildi.

Ünlü Caz Vokalisti Anıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin destekleriyle düzenlenen 8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Dibeklihan Kültür ve Sanat Merkezi’nde söyleşi ve konser gerçekleştirildi. 

Leyla Diana Gücük ve Nazlı Toprak'ın hazırlayıp sunduğu programda, günümüz müzik sahnesinde birçok vokalistin yetişmesine katkıda bulunan genç yaşta hayata veda eden ünlü caz vokalisti Nükhet Ruacan anıldı. Sanatçının müzikal yaşamı, ailesinin görsel ve işitsel arşivinden seçilen özel materyallerle zenginleştirilerek sunuldu. Nükhet Ruacan’ın kardeşi, usta caz gitaristi Neşet Ruacan’ın da katılıp kardeşi ile ilgili anılarını anlattığı söyleşinin ardından Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Anma Konseri gerçekleştirildi. Neşet Ruacan’a ünlü caz vokali Sibel Köse eşlik etti. 

Konserde Kent Haber’e konuşan Neşet Ruacan, festivalle ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bodrum Caz Festivali çok heyecanlı geçiyor. Dibeklihan harika bir mekan. Burada olmaktan her zaman mutluluk duyuyoruz. Bodrum, konser alanları olarak çok zengin. Gelen yabancı misafirler için çok etkileyici bir şey. Onlar ne kadar medeni bir yere geldiklerini görüyorlar.”

Festival, 11 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Loek Van Den Berg Quintet konseri, 13 Haziran’da Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Esra Gürçay Quartet ile Önder Focan Trio feat. Güneş Cengiz konseri, 14 Haziran’da Anthaven’da Kerem Görsev Trio ile devam edecek. Festivalin finali, 15 Haziran günü her yıl olduğu gibi Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ile yapılacak.