Akış Sergisi Ziyaretçilerini Ağırlıyor

BodrumArt Kültür ve Sanat Derneği’nin Ali Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açtığı “Akış-Flow” isimli sergisi ziyaretçilerini ağırlıyor.

Akış Sergisi Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Sergide dernek üyesi 36 sanatçının yağlıboya, akrilik, suluboya, seramik, illüstrasyon, baskı resim, fotoğraf, şiir gibi farklı disiplinlerden çalışmaları bulunuyor. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta dernek sanatçılarının “Akış-Flow” konulu doğaçlama dans ve müzik performansları büyük ilgi topladı.

BodrumArt Derneği başkanı Süyüm Bike Güvenç Noris ve Onursal Başkanı İnci Başağa Yörükoğlu, sergiyle ilgili açıklamalarında şunları dile getirdi:

“Sanatçılar akış kavramını farklı açılardan yorumladıkları bu sergide, hayatın, maddenin ve soyut algıdaki farklı biçimlerini, akışın hızını, yoğunluğunu, görüşteki farklılıkları, zamanın ve mekanın oluşumunu ve bu oluşumdaki hareketi sorguluyor. Akıştan var olan hareket, bizleri anın ritminde bir duygudan başka bir duyguya taşırken, hayatın kendisi bazen en sabit, somut veya kırılgan noktalarında bizi bu akışa davet ediyor.”

Yaklaşık 40 çalışmanın yer aldığı sergi 12 Haziran’a kadar ziyaret edilebilir.