Feribot İskelesi İçin ÇED Toplantısı

Bodrum’da yapılması planlanan Yolcu Limanı-Tekne Yanaşma Yeri ve Feribot İskelesi projesi için halkın bilgilendirilmesi toplantısı yapılacak.

Feribot İskelesi İçin ÇED Toplantısı

Bodrum Yolcu Limanı İşletmeleri A.Ş tarafından Kumbahçe Mahallesi, Mantar burnu mevkiinde işletilmekte olan Bodrum Yolcu Limanı bünyesinde “Bodrum Tekne Yanaşma Yeri ve Feribot İskelesi Projesi”nin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlar kapsamında olan proje alanının yürürlükteki ilgili mevzuatlar ve Yap-İşlet-Devret sözleşmesi hükümleri doğrultusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden kiralanacak. Projenin yapım bedelinin ise 430 milyon TL olduğu ifade edildi. Proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatıldı.

ÇED süreci kapsamında halkın bilgilendirilmesi ve sürece katılımı toplantısı yapılarak halkın görüş ve önerileri alınacak.

4 Temmuz Perşembe günü Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantı, saat 11.00’da başlayacak.