Halk Eğitimi Sergileri Sürüyor

Bodrum’da resim öğretmeni Perihan Aktaş’ın atölyesinde eğitim gören öğrencilerin çalışmalarından oluşan resim sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Halk Eğitimi Sergileri Sürüyor

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, resim öğretmeni Perihan Aktaş’ın atölyesinde eğitim gören kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergi, 1. Artemisia Sergi Salonu’nda ziyaretçilerle buluştu. 

Serginin açılışında Kent Haber’e konuşan Perihan Aktaş, çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Benim öğrencilerim genelde yetişkin öğrencileri. Aktif iş hayatından ayrılmış ve Bodrum’a gelmiş insanlardan oluşuyor. Sergide çalışması bulunan 20’ye yakın öğrencim var. Yaşları 28 ile 88 arasında değişiyor. 6 aylık bir eğitim sürecinin ardından bu sergiyi ortaya çıkardık. Bu kurslarla öğrencilerim aynı zamanda sosyalleşiyor. Biz de eğitmenler olarak sınırlı dünyayı bir kenara bırakıp hayal dünyasının kapılarını açarak resim ve terapi yapmalarını sağlıyoruz. Bu sergide 40 adet çalışma var. Öğrencilerimin tamamına yakını ilk kez fırça ile tanışan kişiler. Salvador Dali’nin de dediği gibi gerçek sanatçı ilham alan değil, aslında başkalarına ilham verendir. Ben de öğrencilerime ilham verip sergi açmalarına vesile olduğum için bunların hepsine sanat eserim gözüyle bakıyorum. Bu benim adıma da büyük bir mutluluk.”

Sergi, 16 Haziran tarihine kadar açık kalacak.