Sabancı’dan Hastane Çıkışı Açıklama

Bodrum’da iş insanı Vedat Aşçı ile yaşadığı olay sonrası hastanelik olan iş insanı Kaya Sabancı, bugün öğleden sonra taburcu oldu. Sabancı, hastane çıkışında zehir zemberek bir açıklama yaptı.

Sabancı’dan Hastane Çıkışı Açıklama

Yaşamını sürdürdüğü Mandarin Oriental içerisinde dün akşam saatlerinde düzenlenen bir açılışa katılan Kaya Sabancı, Mandarin Oriental'in sahibi, ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı ile yaşadığı olay sonrası hastanelik oldu. Gözüne isabet eden yumrukla yaralanan Sabancı, Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Bugün öğleden sonra taburcu olan Kaya Sabancı, hastane binasından tekerlekli sandalye ile çıkarıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaya Sabancı, Vedat Aşçı ile aralarında daha önceden husumet olduğunu söyledi. Aşçı’ya olay gecesi hiçbir hakarette bulunmadığını söyleyen Sabancı, şunları dile getirdi;

“Sokaktaki eşkıya değil, zengin eşkıya. Siteden her zaman husumet olmaz mı? Kiracı ile şey gibi ama böyle yumruk. O gece sıfır hakaret vardı, sıfır. Ben yanındaki arkadaşa ‘Merhaba Mustafa’ dedim. Döndü bana ‘Ulan sen buraya mı geldin?’ deyip bana bir tane geçirdi. Ben yere düştüm. Ben yere düştüm, 3 dakika kimse yardıma gelmedi. Yanında 2 tane koruma vardı, gelip elimi tutmadı. Sonra bir kadın geldi, benim elimi tuttu, iyi mi? Ben bayıldım yerde çünkü. Şehir eşkıyası abi.”

Daha önce Aşçı ile doğrudan bir tartışmasının olmadığını söyleyen Kaya Sabancı, “Daha önce kendisi ile değil, çalışanlarla oldu. Vedat Bey’in kendisi ile değil çalışanlarla.” dedi. 

Sabancı, olay gecesi önce başka biri ile kavga ettiğine yönelik iddiaların sorulması üzerine ise şu yanıtı verdi;

“Hayır, hiç, sıfır. Evden çıktım, zaten oraya davetliydim ben. O akşam oranın açılışı vardı, 20.00’da açılışı vardı, ben 21.00’da gittim. Hatta yalnız gittim, ‘Yarım saat uğrar çıkarım’ dedim. Mesela Vedat Bey dese ki ‘Bu adamı kapıdan almayın’, bitti gitti. O bana daha büyük hakaret, vurmadan ziyade. ‘Bu adamı almayın içeri’ dese, onun dükkanı çünkü kardeşim, korumalar var, ben döner giderim. Bu bana daha büyük hakaret.”

Sağlık durumu hakkında da bilgi veren iş insanı Kaya Sabancı, “Gözümün altında damar çatlamış, 2-3 gün sonra ameliyat olacağım. Göz altındaki kemik kırılmış. Ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki delikanlıya mı vuruyorsun? Ben orada ölebilirim, 72 yaşındayım.” şeklinde konuştu.