Heykel Çalışmalarını Sergiliyor

Bodrum’da yüksek lisans öğrencisi Müge Kesim’in heykel çalışmalarından oluşan “Düş” isimli sergisi açıldı.

Heykel Çalışmalarını Sergiliyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümü yüksek lisans öğrencilerinden Müge Kesim’in son dönem heykel çalışmalarından oluşan sergi, Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde açıldı. 

Sıra dışı bir deneyim sunmayı amaçlayıp heykel sanatının geleneksel formlarından farklı yapısını sorgulayan eserlerin yer aldığı serginin açılışına Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Emel Çakaloğlu’nun da aralarında olduğu sanatseverler katıldı. 

Sergide, Müge Kesim’in bakış açısıyla şekillenen metal, kağıt, beton ve hazır-nesne kullandığı 15 eser sergileniyor. 

Açılışta Kent Haber’e açıklamalarda bulunan Müge Kesim, çalışmaları hakkında şunları dile getirdi;

“Bu benim bitirme sergim. Metal çalışmalar, bazı kolaj çalışmaları olmak üzere sergilediğim işler var. Ben özellikle metal çalışıyorum. Teknik olarak kaynakla çalışıyorum. Diğer taraftan kolaj çalışmalarını, farklı malzemeleri bir araya getirme olarak yapıyorum. Yaklaşık 10 yıldan fazladır bunlar üzerine çalışıyorum. Bunları yaparken vermek istediğim çok özel bir mesaj var. Vurgulamak istediğim şey boşluk, sonsuzluk; doğum, yaşam ve ölüm arasında geçen sürede anlamlandırmaya çalıştığı şeylerin tümünü konu almaya çalışıyorum. Ayrıca anlatmak istediğim şey, hayatın değerini bilmek. Hayat çok kısa, bu eserler benden sonra da yaşayacak, geriye kalacak. Kendimden iz bırakmak ve insanların da bir iz bırakması için referans olmak.”