Hukuk Mücadelesine Devam Ediyor

Bodrum'da 49 yıllığına satın aldıkları devre tatilde dolandırıldıklarını iddia eden Nagihan Akargeçer, kendisi ile birlikte yaklaşık 500 kişinin hakkını alabilmek için hukuk mücadelesi verdiğini açıkladı. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Nagihan Akargeçer, tatil hayali kurarken şimdi karşılarında muhatap bile bulamadıklarını belirterek kendisi gibi mağdur olan yaklaşık 500 kişi için hukuk mücadelesine devam edeceğini söyledi.

Hukuk Mücadelesine Devam Ediyor

İddiaya göre; Türkiye’nin farklı illerinde yaşamının sürdüren çok sayıda vatandaş, 2013 yılında Bodrum’un Kadıkalesi mevkisindeki bir projeden 49 yıllığına devre tatil satın aldı. Yılın farklı zamanları için kimi bir haftalığına, kimi iki haftalığına devre tatili satın alan kişilerden bazıları bu haklarını kullanmadıklarını iddia ederek geçen Aralık ayında basın açıklaması yapmıştı.

Mağdur olduğunu ileri süren vatandaşlardan biri olan Nagihan Akargeçer, hukuki mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. Akargeçer, Türkiye’de yasal boşlukların ve güven üzerine yapılan pek çok alışverişin ciddi sıkıntılar doğurduğunu belirterek "Benim gibi pek çok kişi Bodrum Kadıkalesi bölgesinde tatil yapma hayaliyle devre tatil satın aldı. Ancak, tatil için başvuru yapan devre tatil sahipleri, muhatap bulamıyor. Çünkü daa önce bizlere devre tatil satılan tatil köyü, bize satıldıktan sonra başka bir firmaya satılmış. Karşımızda muhatap bulamıyoruz. Bizim para ödediğimiz kişi ve kurum ortada yok, tatil köyünü satın alan firma bizi muhatap kabul etmiyor. BU yönde hukuk mücadelesi başlattık. Ancak sonuç alamadık. Bizi anlayacak ve iyice dinleyip mağduriyetimizi giderecek yetkili arıyoruz" dedi.