Kuruluş Konseri Verdiler

Bodrum’da 2019 yılında kurulan Sahne Sanatları Merkezi(SSM) Müzik Topluluğu, 6. Kuruluş Yılı konseri verdi.

Kuruluş Konseri Verdiler

Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, kokteylle başladı. Başkanlığını Canan Köse, şefliğini Ragıp Arda’nın yaptığı topluluğun konserini Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in de aralarında olduğu çok sayıda müziksever katıldı. 

Konser öncesi Kent Haber’e konuşan Şef Ragıp Arda Bıcılı, daha önce okullar yararına konserler verdiklerini hatırlatarak şöyle konuştu;

“İlk defa kendi adımıza konser yapıyoruz. Tabi bu da ücretsiz bir konser. Tarz olarak biz kendimize koro demek istemiyoruz, biz müzik topluluğuyuz. Biz her türlü müziği yapıyoruz. Biraz da tiyatral konuşmalar da serpiştirerek insanları gülümseten şeyler yapmaya çalışıyoruz. O yüzden konserlerimiz çok canlı ve enerjik oluyor. Bodrum’da kadrosu yaş olarak genç olan korolardanız. Bizim kadromuzdaki arkadaşlarımız daha genç kitle. Çünkü her türlü müzik olunca herkes daha çok geliyor. Aşağı yukarı 80 kişiye yakın bir ekibimiz var. Müzik yapmayan herkesi topluluğumuza bekleriz.”

Sahne Sanatları Merkezi Müzik Topluluğu’nun Başkanı Canan Köse “Biz grup olarak önce kendimizi mutlu ediyoruz. Sonra sevenlerimiz biz mutlu olunca mutlu oluyorlar. Herkesi koromuza bekleriz, çok keyifli bir korodur.” dedi. 

2021 yılından bu yana toplulukta yer alan Gayrimenkul Danışmanı Esra Çolak da şu sözlere yer verdi;

“Çalışmalarımız çok keyifli gidiyor. Bu konserde de farklı bir konseptimiz olacak.  İzleyicilerin keyifli bir gün geçirmelerini diliyorum.”

Hüseyin İBAK- Sagapo Dans Grubu, Derya Ünver Bale Grubu ve Mazlum Gabari’nin kopuzu ile eşlik ettiği Dilek Maral yönetimindeki Bezm-i Can ritm grubunun da yer aldığı konserde farklı türlerden şarkılar söylendi. Şarkılara konseri izleyenler de eşlik etti.