TED’li Öğrenciler Türkiye 2.’si Oldu

TED Bodrum Koleji öğrencilerinden oluşan YRE- TED grubu, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) düzenlediği Çevrenin Genç Sözcüleri çalışmalarının ulusal yarışmasında katıldıkları proje ile Türkiye 2.’si oldu.

TED’li Öğrenciler Türkiye 2.’si Oldu

Akademik eğitimin yanı sıra kültürel ve sosyal çalışmalarıyla da adından söz ettiren TED Bodrum Koleji öğrencileri ulusal ve uluslararası pek çok sosyal sorumluluk projesine destek veriyor.

2023 - 2024 eğitim sürecinde öğrenciler; Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden 6. amaç olan “Herkes için suyun ve sıhhi koşulların erişilebilirliği ve sürdürülebilir yönetiminin güvence altına alınması” konusunda çalıştıkları proje ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜÇEV) yürüttüğü “Young Reporters of the Environment (YRE- Çevrenin Genç Sözcüleri)” programına katılarak yeni bir başarıya imza attı.

Üzerinde çalıştıkları projede “suyun kaynaklarının önemine” dikkat çekmeye odaklanan öğrenciler, günümüzde küresel ısınma ve bilinçsiz su tüketimi ile bu durumun getirdiği sonuçların en büyük küresel sorunlardan biri olarak karşımıza çıktığına dikkat çektiler. 

Projeleri ile Türkiye 2’ncisi olan öğrenciler gerek doğada gerek şehirlerimizde küresel ısınmanın ve bilinçsiz su tüketiminin bütün canlıları olumsuz etkileyen bir soruna dönüştüğüne vurgu yaparak çözüm önerileri sundular.