30 Bin 707 Öğrenci Karne Aldı

2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı, bugün itibariyle tamamlandı. Bodrum’da 30 bin 707 öğrenci karne aldı.

30 Bin 707 Öğrenci Karne Aldı

12 Eylül 2022'de başlayan eğitim öğretim yılının ilk yarısı, bugün sona erdi. Yurt genelinde milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşadı. Bodrum’da ise 114 okulda 30 bin 707 öğrenci karne aldı. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi;

“Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, en değerli varlıklarımız evlatlarımızın, başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi hepimiz için son derece önemlidir. Sevgili öğretmenim, bir dönem sürecinde verdiğiniz emek ve çaba ile yarınlara sizinle umutla bakan biricik evlatlarımıza aydınlık oldunuz. Özverili çalışmalarınızla başarılı bir dönemi ardımızda bırakırken yaptığımız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutlar mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim. Sevgi ve Saygılarımla. 

Biricik Umutlarımız Sevgili Öğrencilerimiz. Biz öğretmenlerimizin tüm çalışmaları hayalleri hedefleri ve telaşlarının amacı sizlerin yarınlarında bir nebze olsa ışık olmaktır. Size hep güvendik ve sizlerle gururlandık. Bugün ilk dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların neticesi olan karnelerinizi alırken sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Ülkemizin yarınlarına uzanan bu yolda attığınız her adımda sizlerin yanındayız. Karneler başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Karneleriniz zayıf ya da güçlü yönlerinize ışık tutan bir araçtır. Unutmayın ki başarı yalnızca sayısal değerlerle indirgenemez. Başarı yaradılıştan gelen potansiyelinizi ne ölçüde kullandığınız ve ona hangi değerleri kattığınız ile ilgilidir. Tatilinizi dinlenerek, gezerek ve bol bol kitap okuyarak geçirmenizi temenni ederim. İyi ki varsınız. Sizi seviyoruz. Sağlıklı, huzurlu tatiller dilerim. Sevgilerimle.”

Değerli Velilerimiz. Biricik evlatlarınızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de hepimiz için son derece önemlidir. Kendi Ayakları üzerinde durabilen özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Bugün sevgili çocuklarınızın heyecanını paylaşırken yapıcı ve destekleyici bir yaklaşımla yanlarında olduğunuzu hissettirmeli, seslerini kulak vermeli, duygularını ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalısınız. Sağlıklı, huzurlu ve kaliteli bir tatil geçirmenizi dilerim. Saygılarımla.”