AHMET HAKAN BODRUM'DAN KAÇTI!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bayram tatilini geçirmek için geldiği Bodrum'da...

AHMET HAKAN BODRUM'DAN KAÇTI!
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bayram tatilini geçirmek için geldiği Bodrum'da yaşadıklarını "Bodrum Cehenneminden Kaçış" başlığıyla köşesine taşıdı.

Bayram da nüfusu 1 milyonu geçen Bodrum'da tatil yapanlar yarımadanın her noktasında yaşanan yoğunluktan sık sık şikayet etti. Büyükşehirler boşalırken, istihap haddini zorlayacak derecede dolan Bodrum trafiğindeki keşmekeş, tatilcilere metropolleri arattı! Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan da bayramda Bodrum'u tercih edenlerdendi. Hakan, bayram boyunca Bodrum'da yaşadıklarını şu ifadelerle köşesine taşıdı;

"Azıcık boş kalmış bir deniz parçasına bile yüz kişi birden saldırıyor. En ücra köşedeki havuzlarda bile bir santimlik yer yok. Trafik öyle berbat ki insan Cuma akşamı Ortaköy trafiğini bile mumla arıyor. Her yüz metrede bir trafik lambası var ve her birinde kırmızının yanması en az 85 saniye sürüyor. Ortakent'ten Turgutreis'e gitmek, Tuzla'dan Beylikdüzü'ne gitmekten bile daha zor.

Marketlerde sıra, dondurmacıda sıra, açık büfelerde sıra, pidecide sıra...Tatil beldesi değil mübarek eski usul yatılı mektep sanki. Otelsiz, tesissiz, binasız kalmış tek bir koy bile bulmak imkansız. Torba'dan Yahşi'ye kadar her yerde kalabalıktan ve stresten kaynaklanan dalaşmalar ve tartışmalar var. Siren sesleri her yerde. Yüzler asık. "Nereden geldim Bodrum'a" türküsü almış yürümüş. Bodrum cehenneminden kaçıyorum hafızlar. İstanbul'uma dönüyorum. Biraz dinlenip tüm stresimi, yorgunluğumu atacağım."

Öte yandan bayram tatilinde yaşanan aşırı yoğunluğun Pazar günü itibariyle mevsim normalleri seviyesine gerilediği de dikkat çekti.