AK PARTİLİLER BESİAD'A KONUK OLDU

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Bodrum Belediye Başkan Adayı...

AK PARTİLİLER BESİAD'A KONUK OLDU
AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Bodrum Belediye Başkan Adayı BESİAD’a konuk Oldu…

Yerel seçimler yaklaşırken BESİAD, Bodrum ve Muğla’yı yönetmeye talip olan belediye başkan adaylarını ”Aday Tanıtım Söyleşileri” adı altında iş dünyası ve kamuoyu ile buluşturmaya yönelik bir organizasyonun ilki gerçekleştirildi. Başkan Engin Ali Kaplan “Bizler tarafsız değiliz. Bizler Bodrum’un tarafındayız, ülkemizin tarafındayız…” dedi.

BESİAD Muğla ve Bodrum’u yönetmeye talip adaylar ile iş dünyasını bir araya getirmeyi amaçladığı “Aday Tanıtım Söyleşileri”nin ilki Bodrum Deniz Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Dr. Tahir Ateş ve AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır’ın davetli olduğu toplantıya katılımın oldukça düşük olduğu dikkat çekti. BESİAD Başkanı Engin Kaplan ve Yönetim Kurulu ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan ile birlikte MHP’nin geçmiş dönem başkanı ve BESİAD Üyesi Asım Başaran ile birlikte BESİAD Üyeleri katıldı.

İlk sözü AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır aldı. AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır önyargılardan uzaklaşarak adayların iyi analiz edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, her adayın ben bu işi iyi yaparım diye ortaya çıktığını söyledi. Hıdır konuşmasına şöyle devam etti;

“Bir laf vardır ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz…’ Osman bey 20 yıldır başkan. Geriye dönük eserleri nedir; Bodrum, Yatağan, Marmaris, Fethiye, Ortaca ile kavgalı. Demek ki bu arkadaşımız başarılı değil. İkincisi Kocadon. Ben onunla ilgili hiçbir yorum yapmayacağım. Çünkü sizlerin hemşerisi. Kendisini şahıs ve aile olarak tanırım, severim ve görüşürüm. Diğer adayımız da Behçet Saatçi. Behçet Saatçi ben Milliyetçi Hareket Partisi ile siyasete başladım, ama beğenmedim. Demokrat Parti’ye geçtim onu da beğenmedim. İyi Parti’ye geçtim onu da beğenmedim, Millet ittifakına girdim, onu da beğenmedim dedi. Şimdi ben tek başına Muğla’da Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım diyor. Peki Meclisin nerede' Olmaz ki. Diyelim seçildin. Mecliste AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti’li üyeler olacak. Senin bir tane meclis üyen yok. Diyelim vatandaşa vadettiğin bir işi meclise getirdin. Oylamaya sundun ve kabul edilmedi. Ne yapacaksın o zaman” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti Bodrum Belediye Başkanı Adayı Tahir Ateş ise kanalizasyondan, deniz kirliliğine, sel baskınlarından, trafiğe kadar Bodrum’un bütün sorunları ile ilgili durum tespitlerini katılımcılar ile paylaştı ve çözümün kendisinin seçilmesi ile gerçekleşeceğini söyledi. Tahir Ateş “Başarıya ulaşmanın sırrı bizleriz, bizler sefa sürmek değil cefa çekmek için geliyoruz…” diyerek sözlerini tamamladı.

AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Dr. Tahir Ateş ve AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır BESİAD Üyesi iş insanlarının sorularını tek tek yanıtladılar.