ALİ ŞEN’E HIRSIZ ŞOKU…

Son günlerde özellikle Yalıkavak’a dadanan hırsızların, aralarında Kuveyt Emiri...

ALİ ŞEN’E HIRSIZ ŞOKU…
Son günlerde özellikle Yalıkavak’a dadanan hırsızların, aralarında Kuveyt Emiri ve Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen'in evleri de dâhil olmak üzere birçok evi soydukları öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Ali Şen'in Yalıkavak Gökçebel mevkiinde bulunan ve 130 dönümlük bir arazi içinde bulunan evine 3 gün önce kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce girildi. Şen'in evine giren hırsızların evde bulunan çelik kasa ile maddi ve manevi değeri yüksek bazı eşyaları çaldıkları bildirildi. Yüksek koruma önlemleri olan evde gerçekleşen hırsızlık olayıyla ilgili olarak Yalıkavak Gökçebel Jandarma karakoluna bağlı ekipler bölgede inceleme yaptı.

Çiflikte ve evde bulunan kamera kayıtlarından eve giren kişi veya kişilerin tespit edilmesi için ekipler çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Muğla İl Jandarma Karakoluna bağlı özel istihbarat timlerinin Yalıkavak bölgesine gelerek yaşanan hırsızlık olayları hakkında çalışmalara katıldıkları bildirildi. Jandarma yetkilileri, girilen evlerin güvenlik kamerası görüntülerine göre hırsızların çok sayıda araçla gelen, 30 kişilik bir çete olduğu ihtimali üzerinde durulduğunu belirttiler.

Bu arada hırsızların son üç gün içinde Ali Şen dışında, aralarında Kuveyt Emiri El-Sabah ailesine ait villalarında bulunduğu çok sayıda evde hırsızlık olayı yaşandı. Hırsızlık olaylarının girilen evlerin güvenlik önlemleri düşünüldüğünde bir şebeke işi olduğu ve şebekenin çökertilmesi için güvenlik güçlerinin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.