Almanya'dan Haftada 2 Uçuş Yapacak

Freebird Airlines, Almanya’daki Köln/Bonn Havalimanından Milas–Bodrum Havalimanı’na uçuş başlattı.

Almanya'dan Haftada 2 Uçuş Yapacak

Türk Sivil Havacılığının dinamik özel havayollarından biri olan Freebird Airlines, 2022 yılı itibariyle Avrupa ve Türkiye arasında tarifeli seferlere başladı. Avrupalı turistlere sunduğu destinasyon alternatifleri arasına Milas– Bodrum Havalimanı’nı da ekleyen havayolu, yaz sezonunda Köln/Bonn Havalimanı’ndan Ege’nin cennet köşelerinden Bodrum’a haftada iki kez uçacak.

Freebird Airlines, sezonun ilk Milas-Bodrum Havalimanı uçuşunu geçen hafta sonu gerçekleştirdi. Köln-Bonn Havalimanı’nda düzenlenen törende, Freebird Airlines Ticaret Başkanı Derya Kaya Bozay, “Bodrum, gezilebilecek antik yerleri, ılıman Akdeniz iklimi, turkuaz denizi, koyları, gastronomisi ve gece hayatı ile farklı kitlelere hitap edebilen çok cazip bir destinasyon” dedi. 

Bodrum’un Avrupa’daki popülerliğinin her geçen sene artması ve Türkiye’ye ulaşımı kolay hale getirme çabalarının, bu tarifeli seferleri başlatmalarında etkili olduğunu belirten Bozay, “Köln ile başladığımız direkt Bodrum seferlerimizi Avrupa’nın diğer şehirlerinden de bağlantılar vererek artırmak niyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Köln-Bonn Havalimanı CEO’su Thilo Schmid ise Freebird’ün Bodrum’a olan yeni seferlerinin kendileri için büyük bir katkı olduğunu belirtti. Schmid, “Bodrum’un deniz-kum-güneş turizminin yanı sıra Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi ve Bodrum Kalesi ile de eşsiz bir turistik değer taşıdığını” vurguladı. 

Freebird Airlines, yüksek sezon boyunca her Çarşamba ve Cumartesi Köln/Bonn ile Bodrum arasında uçuş gerçekleştirecek.