Dünden Yarına Kısa Öykü...

Ressam Çağla Kurtuluş’un “Dünden Yarına Kısa Öykü” isimli kişisel resim sergisi, Bodrum’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Dünden Yarına Kısa Öykü...

2000 yılında profesyonel yöneticilikten emekli olduktan sonra resim kariyerine başlayan Çağla Kurtuluş, Çarşı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki Artemisia Sergi Salonu’nda resim sergisi açtı. Aynı zamanda eski milli voleybolcu Kurtuluş’un resim sergisinin açılışı, yoğun ilgi gördü. 

Sergide Kent Haber’e konuşan Çağla Kurtuluş, kariyeri ve sanatı hakkında şunları dile getirdi;,

“1947 yılında doğdum. 5 üniversite bitirdim, bunların ortasında Mimar Sinan Üniversitesi var. Ben her zaman ressam olmak istedim. O zamanlar ‘ressamlık meslek değil’ dediler, illa Ortadoğu’ya soktular beni. Emekli olunca 60 yaşından sonra emekli olup Mimar Sinan’a girdim, büyük bir hayalim gerçekleşmiş oldu. Zaman zaman sergilerle, etkinliklerle sanatçı kimliğimi önde tutmaya çalışıyorum. Burada eserlerim figüratif. Benim resmimde, sanatımda, yazımda insan olmazsa olmaz. Sanat bence insanın kendisiyle kendisini barıştırma yolu.

Sizi sizinle, onun onunla barıştırma yolu. Çok bariz olanı değil, esasında görünmeyeni, zıt olanı ortaya çıkaran bir şey. Benim resimlerimi herkes çok sevmez. Biraz insanın içini karıştırır. Manzara ve natürmort görmezsiniz. Onun için bir yolculuktur, bir serüvendir. Dünden yarına uzanır. Ben daha çok yağlı boya kullanırım ama yağlı boyanın öncesinde çizim var. Öncesinde akrilik var, bazen direkt yağlı boya var. Onların hepsini etap etap görebilirsiniz. Yani hapsetmiyoruz, her şeye açıyoruz.”

Çağla Kurtuluş’un 33 eserinin sergilendiği “Dünden Yarına Kısa Öykü” isimli resim sergisi, 26 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.