Aloğlu’nun Yargılanmasına Başlandı

Bodrum Belediyesi Eski Özel Kalem Müdürü Serkan Aloğlu'nun belediye personeli M.A.'ya yönelik kasten yaralama ve hakaret suçlarını işlediği iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması görüldü. Mahkemeye mazeret sunan Aloğlu, ilk duruşmaya katılmadı.

Aloğlu’nun Yargılanmasına Başlandı

Geçen yıl Yalıkavak Mahallesi'ndeki bir restoranda belediye personeli M.A.,’yla yemek yiyen Serkan Aloğlu'nun, çıkan tartışma sonrası M.A.’ya hakaret ettikten sonra darp ettiği iddia edilmişti. M.A.'nın şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın ardından Aloğlu hakkında kasten yaralama ve hakaret suçlarından dava açıldı. Bodrum 1. Asliye Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, müşteki M.A., taraf avukatlar, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri katıldı. Serkan Aloğlu'nun katılmadığı duruşmada M.A. dinlendi. Mahkeme 5 Ekim tarihine ertelendi. 

M.A.’nın avukatı Arzu Ayyıldız, duruşma sonrası yaptığı açıklamada “Yine her davada gördüğümüz gibi mağdurun suçlu olduğuna dair, mağduru suçlu çıkarmaya yönelik savunmalar oluşturulmuştu ama biz davamızda haklıyız. Hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Somut delillerimiz mevcut. Mücadelemiz devam edecek.” dedi. 

Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu adına duruşmada yer aldıklarını söyleyen Av. Özgecan Tut ise “Baronun davaya müdahil olma talebi suçtan bizzat zarar gören olmadığı gerekçesiyle reddedildi ama biz buna rağmen duruşmalara katılmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yargılamanın sağlıklı yürümesi için detaylı açıklama yapmayı doğru bulmadıklarını ifade eden Serkan Aloğlu’nun avukatı Azat Öztürk ise, “Müvekkile isnat edilen hususlara ilişkin görülen davada müvekkil mazereti sebebi ile duruşmaya katılamadı. Duruşma Ekim ayına ertelendi. Dosya akıbeti hakkında safahat sebebi ile yargılamanın sağlıklı yürümesi adına ile şu aşamada detaylı açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz. Konunun hassasiyetinin farkındayız, bu sebeple şu aşamaya kadar açıklama yapmayı doğru bulmadık. Yalnızca iddiaların ve müşteki beyanlarının gerçek dışı ve mesnetsiz olduğunu belirtmek isteriz. Müvekkil kadınların mücadelesinde şiddet ve baskılarına karşı her daim mücadele eden biridir. Bu isnatlar dahi kendisi için üzüntü vermektedir.” dedi.