Anne ve Oğul Toprağa Verildi

Bodrum’da dün meydana gelen silahlı olayda yaşamını yitiren anne Sudiye Akpınar ile oğlu Bekir Akpınar, son yolcuğuna uğurlandı. Menfur saldırıyı gerçekleştirdikten sonra kendi canına da kıyan İbrahim Akpınar ise yarın toprağa verilecek.

Anne ve Oğul Toprağa Verildi

Olay dün öğle saatlerinde Ortakent Müsgebi Mahallesi Nur Sokak’ta meydana geldi. 58 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası İbrahim Akpınar, dün öğle saatlerinde annesi 87 yaşındaki Sudiye Akpınar’ın evine geldi. O esnada 55 yaşındaki diğer oğlu restoran işletmecisi Bekir Akpınar da evde bulunuyordu.

Aralarında mal paylaşımı nedeniyle anlaşmazlık bulunan aile tartışmaya başladı. Tartışmanın şiddetlenmesinin ardından cinnet getiren İbrahim Akpınar, koltukta oturan annesini ve kardeşini silahla vurdu. Anne ve oğul olay yerinde yaşamını yitirdi. İbrahim Akpınar, aynı silahla kendi canına da kıydı. İhbarın ardından olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Haberi alan Akpınar ailesinin yakınları, olay yerinde sinir krizi geçirdi.

Bodrum’u şoke eden olayda cenazeler Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemlerin tamamlanan 3 çocuk annesi Sudiye Akpınar ve 3 çocuk babası Bekir Akpınar’ın cenazeleri Bodrum’a getirildi.

Anne ve oğul için bugün Ortakent Köyiçi Camii’nde cenaze töreni düzelendi. Törene; merhum Sudiye Akpınar’ın yeğeni, Bekir Akpınar’ın kuzeni olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da aralarında olduğu yakınları ve sevenleri katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından ana oğulun cenazeleri, Ortakent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Menfur olayın faili, Ortakent’te kuyumculuk yapan İbrahim Akpınar ise yarın öğle namazının ardından Ortkent Köyiçi Camii’nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından Müskebi Osmanlı Mezarlığı’na defnedilecek.

Muhabir; Hamdi Yörür