Aras; 'Muğla İttifakı Kazandı'

Bugün yapılan yerel seçimlerde aldığı yüzde 55 civarındaki oy oranıyla Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Aras, Kurşunlu Meydanı'nda düzenlenen kutlama programında toplanan kalabalığa hitap etti.

Aras; 'Muğla İttifakı Kazandı'

Kesin olmayan sonuçlara göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Aras, zafer konuşmasını Kurşunlu Meydanı’nda yaptı. Aras, seçim sonuçlarını binlerce Muğlalıyla birlikte kutladı. Çoşkulu kalabalığa seslenen Aras, “Yola çıktığımızda Türkiye’de bir karamsarlık vardı. Sandığa bile gitmem diyorlardı. Umutlar tükenmişti. Bu şartlar altında çıktığımız bu yolda değişim kazandı. Sosyal demokratlar, milliyetçi demokratlar, muhafazakar demokratlar, Muğla ittifakında bir araya geldi. Muğla ittifakı kazandı” dedi.  

Kazanılan sonucun Muğlalıların ortak çabasının ve emeğinin neticesi olduğunu belirten Aras, "Neredeyse iki ay içerisinde 200’ü aşkın halk buluşması gerçekleştirdik. Bazı yerlerde birer, bazı yerlere ikişer üçer kez bulunduk. Her seferinde aynı enerjiyi, aynı mesajı aldık. O mesajı sonunda bugün sandıkta da gördük. Kadınlar, gençler, yaşlılar, emekliler, emekçiler, esnaflar. Muğla’ya gönül veren her bir hemşerimizle el ele çıktığımız bu zafer yürüyüşünün en büyük ve kritik adımını atmış bulunuyoruz." dedi.
 
“MUĞLA İTTİFAKI KAZANDI”

Konuşmasına teşekkürle başlayan Aras, umutların tükendiği bir dönemde kazanılan bu başarının önemini vurguladı. Aras, “Değerli hemşerilerim, sevgili Muğlalılar, Bodrum’dan, Dalaman’dan, Datça’dan, Fethiye’den, Kavaklıdere’den, Köyceğiz’den, Marmaris’ten, Menteşe’den, Milas’tan, Ortaca’dan, Seydikemer’den, Ula’dan, Yatağan’dan gelen, bizleri ekranları başına takip ederek heyecanımıza ortak olan memleketimin güzel insanları, örgütümüzün kıymetli neferleri, değerli çalışma arkadaşlarım, hepinizi şükranla ve sevgiyle kucaklıyorum. Arkamızda 100 yıllık güç, 100 yıllık birikim, 100 yıllık deneyim. Yanımızda umut, sevgi, emek. Önümüzde yalansız, talansız, yağmasız yarınlar var. Bu zafer hepimizin, tüm Muğlalıların ortak çabasının ve emeğinin neticesi. Neredeyse iki ay içerisinde 200’ü aşkın halk buluşması gerçekleştirdik. Bazı yerlerde birer, bazı yerlere ikişer üçer kez bulunduk. Her seferinde aynı enerjiyi, aynı mesajı aldık. O mesajı sonunda bugün sandıkta da gördük. Kadınlar, gençler, yaşlılar, emekliler, emekçiler, esnaflar. Muğla’ya gönül veren her bir hemşerimizle el ele çıktığımız bu zafer yürüyüşünün en büyük ve kritik adımını atmış bulunuyoruz. Fakat esas dönüşüm bundan sonra başlayacak. 1 Nisan günü tüm Muğlalılar bambaşka bir şehre uyanacak. Bize oy veren ya da vermeyen tüm yurttaşlarımızı sevgiyle kucaklayacak ve güçlü Muğla’yı, Dünya Kenti Muğla’yı hep birlikte inşa edeceğiz. Ayrılık, gayrılık yok. Bu seçimi kazanan sadece biz ve belediye başkan adaylarımız değil. Seçimi, Muğla ittifakı kazandı. Yola çıktığımızda Türkiye’de bir karamsarlık vardı. Sandığa bile gitmem diyorlardı. Umutlar tükenmişti. Bu şartlar altında çıktığımız bu yolda değişim kazandı. Sosyal demokratlar, milliyetçi demokratlar, muhafazakar demokratlar, Muğla ittifakında bir araya geldi. Muğla ittifakı kazandı” dedi.

Kurşunlu Meydanı'ndaki kutlamada Aras'a, CHP PM üyesi Mehmet Alkın Denizaslanı, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan ve Süreyya Öneş, ile belediye başkan adayları ve çok sayıda partili eşlik etti.