Kazanan Rakiplerini Tebrik Ettiler...

Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın ve Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından rakiplerini kutladı.

Kazanan Rakiplerini Tebrik Ettiler...

Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Kent Haber'e yaptığı açıklamada, başkanlık yarışını kazanan CHP adayı Ahmet Aras'ı telefonla arayarak tebrik ettiğini söyleyerek, Muğla'ya hizmet için girdiği seçim yarışında güzel bir kampanya dönemi geçirdiklerini ifade ederek, bu süreçte kendilerine destek veren partililere ve oy veren vermeyen tüm vatandaşlara teşekkür ettiğini söyledi. Ayaydın, büyükşehirde 2019 seçimlerine göre oy oranını 5 puan arttırmalarına rağmen başarılı olamadıklarını vurgulayarak, bundan sonraki süreçte de Muğla'nın menfaatlerini korumaya devam edeceğini söyledi.   
 
Bugüne kadar yapılan genel ve yerel seçimlerde, Ak Parti'nin Bodrum'da gelmiş geçmiş en yüksek oyu almasını sağlayan Mehmet Tosun'dan da sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama geldi. Tosun, Bodrum Belediye Başkanlığı görevine seçilen Tamer Mandalinci'yi kutladığı paylaşımında; “Saygıdeğer hemşehrilerim; Bodrumlular olarak, demokrasinin temel taşı olan bir seçimi daha hep birlikte karşılıklı saygı ve hoşgörü ikliminde tamamlamış olduk. Kampanya süresince hep; Bodrum sizin, hayat sizin, karar sizin... söylemiyle sizlerin kararına olan saygımızı ve iradenizin baş tacımız olduğunu ifade ettim. Yapılan seçimde kararınızı Bodrum'a hizmet görevini ifa etmesi için sayın Tamer Mandalinci kardeşimi seçerek beyan etmiş oldunuz. Bu demokratik yarıştaki katkılarınız için hepinize teşekkürlerimi sunuyor, yeni başkanımızı tebrik ederek iyi çalışmalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.