Arıza Giderilmeyince Karanlıkta Kaldılar

Bodrum’da saatler süren elektrik kesintisi, vatandaşın tepkisini çekti.

Arıza Giderilmeyince Karanlıkta Kaldılar

Bitez Mahallesi 2539 Sokak ve çevresinde bugün 14.30 civarında elektrik kesintisi yaşandı. Elektrikleri gelmeyenibce bir süre sonra elektrik dağıtım firmasını arayan vatandaşlar, bölgede arıza olduğunu bildirdiler. Aradan geçen saatler içerisinde elektrikleri gelmeyince vatandaşlar tekrar tekrar arayarak arızaya müdahale edilmesini istediler. 

Sorunları gece saatlerine kadar giderilmeyince Kent Haber’e ulaşan vatandaşlar, “14.40 civarında elektrik kesildi. Herhangi bir ses duymadık. Bir süre gelmeyince komşumuz çağrı merkezini aradı. Biraz bekledik, yine gelmeyince eşim aradı, daha sonra ben aradım ama farklı cevaplar aldık. Trafo patladı dediler, kablo koptu dediler. Bizim sokak ve çevremizdeki birkaç sokakta kaç saattir elektrik yok. Dağın başında olsak bu kadar saatte gelirdi” diye konuşarak tepkilerini dile getirdiler.

Elektrik kesintisi ile ilgili bilgi aldığımız yetkililer ise bölgedeki trafo ve kablolarında büyük bir arızanın meydana geldiğini ve ekiplerin çalışmayı sürdürdüğünü dile getirdiler.