Armada Eğitim Merkezi Açıldı

Armada Denizcilik Eğitim Merkezi, Türkiye’deki 3’üncü şubesini Bodrum’da açtı.

Armada Eğitim Merkezi Açıldı

2002 yılında faaliyetlerine başlayan Armada Denizcilik Eğitim Kurumları, İstanbul ve Antalya'nın ardından Bodrum’da da denizcilik okulu açtı. Yokuşbaşı Emin Anter Bulvarı üzerinde faaliyete geçen kurumun eğitimleri arasında yat kaptanlığı, gemici, yat hostesi, ECDIS, BRM, radar, ISPS, STCW, aşçı, sınırlı vardiya zabiti gibi toplamda 67 farklı denizcilik alanı bulunuyor. Pratik eğitimler simülatörler eşliğinde veriliyor. 

Bodrum'da denizcilik eğitimi veren tek kurum olacak olan Armada Denizcilik Eğitim Merkezi’nin açılışına Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Bölge Liman Başkanı Tuncay Aydın, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, okul yetkilileri ve davetliler katıldı. 

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, açılışta yaptığı konuşmada okulun Bodrum’daki denizciliğe vereceği katkıdan bahsederek şöyle konuştu;

“Bodrum’da zaten öğrenciler denizcilik konusunda her an kurs alıyor. Bu daha iyi seviyeye gelecek. Ben okuldan belgesini alan öğrencileri iyi denizciler olacağına inanıyorum. Yaklaşık 15 bin ticari geminin olduğu Bodrum’a böyle bir müessesenin yakışacağına inanıyorum. Ben bu okulu burada eğitime başlamasını sağlayanlara teşekkür ediyorum.”

Armada Eğitim Kurumları’nı sahibi Deniz Güner, Bodrum’da ihtiyaç olan bir kurum açtıklarını dile getirerek şunları dile getirdi;

“Bu bölgede böyle bir eğitim kurumu ihtiyacı vardı. Biz bunu gözlemledik. Bu kurumun burada açılması, Bodrum halkı için çok önemli. Buranın halkı, bu eğitimi almak için şehir dışına çıkıyordu. Artık burada kurulu olan sistemde şehir dışına çıkmalarına gerek kalmayacak. Bütün eğitimleri Bodrum merkezde alabilecekler. Bunun için gerekli olan her şeyi hazırlayıp buraya koyduk.”

Konuşmaların ardından davetliler okulu gezdi, yetkililerden okul hakkında bilgi aldı.