CHP'nin Adayı, Tamer Mandalinci...

CHP Bodrum'da uzun süredir heyecanla beklenen Belediye Başkan Adayı belli oldu. CHP'nin 31 Mart seçimlerindeki adayı 30 yaşındaki belediye meclis üyesi Tamer Mandalinci oldu.

CHP'nin Adayı, Tamer Mandalinci...

Bodrum siyasetinde tüm gözlerin çevrildiği CHP adayı kim olacak sorusu, bugün parti genel merkezinde gerçekleştirilen MYK ve PM toplantıları sonrası yanıtını buldu. MYK ve PM'de görüşülerek oylanan ve kesinleşen karara göre, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerdeki Bodrum Belediye Başkan adayı, belediye meclis üyesi Mimar Tamer Mandalinci oldu.

Başkan Aras ile birlikte 25 ismin aday adaylığı başvurusunda bulunduğu CHP'de aday, bu başvuruların dışında bir isim oldu. Geçen hafta boyunca, CHP Bodrum içerisinde rahatsızlıklara neden olan aday belirleme süreci, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına atanan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da desteğini alan genç siyasetçi Tamer Mandalinci'nin adaylığı ile sonuçlandı.

Bugün saat 16;00 sularında başlayan ve oldukça uzun süren MYK toplantısından ismi tek aday olarak Parti Meclisi (PM)'ne gelen Tamer Mandalinci, burada yapılan oylamada da onaylanarak CHP Bodrum Belediye Başkan adayı oldu. 

TAMER MANDALİNCİ KİMDİR?

Turgutreis'in köklü ailelerinden Mandalicilerin bir üyesi olan Tamer Mandalinci, 27/01/1994'de Bodrum’un Turgutreis Mahallesi'nde dünyaya geldi.

İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Turgutreis ve Bodrum’da tamamladı. 2013 yılında Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde lisans eğitimime başladı. 2016 yılında Yurt Dışı Eğitim Programı ile gittiği Amerika’da, hem eğitimini sürdürdü hem de yabancı dilini geliştirdi.

2018 yılında Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra Bodrum’a dönerek, serbest mimarlık faaliyetlerine başladı. 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Bodrum Belediye Meclis Üyesi oldu. 25 yaşında seçildiği bu görev ile, Bodrum Belediye Meclisi'ne seçilen en genç Meclis Üyesi ünvanını aldı. Meclis üyeliği süresince 2019 Yılından bu yana Bodrum Belediyesi'nin çeşitli ihtisas komisyonlarında görev aldı, Bodrum Belediyesi Belediye Başkan Vekililiği görevlerinde bulundu.

2021 yılından beri mimar Sezil Tamer Mandalinci ile evli olan Tamer Mandalinci, iyi derecede İngilizce biliyor.

CHP MYK ve PM'de yapılan görüşmelerde Bodrum dışında Muğla'nın 3 ilçesinin daha adayları belli oldu. Menteşe'de Gonca Köksal, Fethiye'de Alim Karaca, Seydikemer'de Özgürcan Büyükçoban, Marmaris'te ise Acar Ünlü CHP adayları olarak seçime girecek.