Üç Kuşak, Üç Sanat Aynı Çatı Altında

Bodrum’da “Üç Kuşak Üç Sanat” isimli resim sergisi ile imza günü gerçekleştirildi.

Üç Kuşak, Üç Sanat Aynı Çatı Altında

İlçede yaşamını sürdüren Korkmaz Ünlü ile kızı Özgün Ünlü’nün kitap imza günü ile Özgün Ünlü’nün kızı 16 yaşındaki Deniz Ada Özkan’ın resim sergisi, Mausolos Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Deniz Ada Özkan’ın Eric Sati’nin Gnossienne No 1 ve Jamie Duffy’den Solas parçasını piyanosuyla icra ettiği etkinliğin açılışına sanatseverler ilgi gösterdi. 

Piyano performansı beğeni toplayan genç ressam Deniz Ada Özkan, kıyafetlerini dizayn eden arkadaşı 15 yaşındaki Hilal Nur Altın’a teşekkür etti. Birlikte kürsüde konuşma yapan iki genç, gençler için daha fazla etkinlik yaratılmasını istedi.  

 

Etkinlikte “İstismarın İki Yüzü” ve “Anahtar Paspasın Altında” isimli iki kitabını imzalayan Özgün Ünlü ise şöyle konuştu;

“Çocuklarımızın ve gençlerin, önlerinde değil yanlarında duralım çünkü çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz onlar bizim güzel yarınlarımız, mutlu, refah bir ülke için, dünyamızı ve çocuklarımızı istismar etmeyelim. Yazdığım ‘İstismarın İki Yüzü’ adlı kitabımı gençlere ücretsiz hediye ediyorum. Kitabımda istismarın her türüne değinirken, insanın kendi psikanalizini yapabileceğini ve bunun yöntemlerini paylaşıyorum. Kitabımı okuyan konusunda uzman Süleyman Demirel Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı dostum Profesör Süleyman Serhat Gürpınar, kitabımın kapanışını yaparak kitabıma katkı bulundu. Dileğimiz mutlu çocuklar ve güzel dünyamızın güzel kalması. Dünyayı güzellik kurtaracak.” dedi.

 

Etkinlikte “Her Şey Bildiğin Gibi" isimli şiir kitabını okuyan Korkmaz Ünlü de “İnsanlık güzel şey, insan olmak çok güzel şey. İnsan olmaya geldim. Kinden, nefretten, öfkeden, kavgadan uzak durun. Paylaşmayı sevin ama en çok sevgiyi paylaşın, mutluluğu paylaşın, güzelliği paylaşın, dostluğu paylaşın. Hacı Bektaş Veli ‘kin bele sarılmış taş gibidir, onunla ne uçulur, ne yürünür’ demiş. Ne güzel şey.” diye konuştu. 

Sergi, 12 Şubat tarihine kadar açık kalacak.