Avcı, Göçer Lehine Çekildi...

Hafta başında İl Kongresini yapacak olan AK Parti'de pek de alışık olunmayan, hareketli bir seçim hareketliliği yaşanıyor. Genel merkezin, 13 ilçe başkanı ve 2 milletvekilinin desteği ile seçime giren mevcut başkan Kadem Mete'nin karşısında 3 kişi adaylıklarını açıklamıştı. Muğla İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan isimelrden Kazım Avcı, kongreye 3 gün kala adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Avcı, Göçer Lehine Çekildi...

Mumcular Beldesi eski belediye başkanı Kazım Avcı, 1 Şubat tarihinde yapılacak AK Parti Muğla İl Kongresi’nde aday olduğunu açıklamıştı. Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisi gibi aday olan Elvan Göçer’in lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Avcı'nın çekilme açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Hep birlikte daha güçlü bir Muğla için; Muğla il merkezimizde oturan, davasına sadakatini ispatlamış, iki defa da 3. sıra milletvekili adayımız olan, insanımızı, toprağımızı bilen güler yüzlü, azimli, Elvan Göçer hanımefendi kardeşimizin il başkanlığı adaylığı için onun lehine ve kendisini kongrede desteklemek üzere adaylıktan feragat ettim. Makam ve mevki için aday olmadığımın ispatı olarak il yönetiminde görev almayacağım. Muğla’mız ve Ak Partimiz için hayırlı uğurlu olsun. Evladına sahip çık Muğla. Artık yeter.”

GENEL MERKEZ, BELEDİYE VE İLÇE BAŞKANLARINDAN METE'YE DESTEK...

Öte yandan AK Parti Muğla İl Başkanlığından yapılan “13 İlçe Başkanı ve Belediye Başkanlarından Kadem Mete'ye Tam destek” başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Riyasetleriyle Genel Merkezin adayı olarak 1 Şubattaki kongrede aday alduğunu açıklayan Kadem Mete, daha sonra 13 ilçeyi ziyaret ederek 7 belediye başkanı, ilçe başkanları ve il delegeleriyle biraraya gelmişti. Ziyaretlerde büyük teveccüh gören sayın Kadem Mete 1 Şubatta yapılacak olan 7. Olağan Kongre öncesi Ak Parti İl Başkanlığı binasında 13 ilçe başkanı ve Ak Partili Belediye Başkanları ile biraraya geldi. İlçe Başkanları ve Ak Partili Belediye Başkanları Kadem Mete’nin etrafında kenetlenerek kongre öncesi tek adayımız sayın Kadem Mete'dir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve mevcut İl Başkanımız Sayın Kadem Mete'nin yanında 2023 hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" denildi.