Milas'ta Üretici ve Vatandaşlarla Buluştu

Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında Milas'ta 15'incisi düzenlenen Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarını gezerek üretici ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Milas'ta Üretici ve Vatandaşlarla Buluştu

Balçık mevkiinde TARİŞ'e ait alanda açılan fuara, 200'ün üzerinde firma katılıyor. Her yıl yaklaşık 100 bin kişiyi ağırlayan fuara gelen bölgedeki çiftçiler yeni teknolojileri yakından görme fırsatı buluyor. Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın da fuar alanını gezerek firma sahipleri ile bir süre sohbet etti.

Özellikle yeni teknoloji traktörleri yakından inceleyerek bilgi alan Ayaydın, alandaki bir traktörün de direksiyonuna geçerek kontak çevirdi.

Fuar alanında bulunan stantları tek tek gezerek hem firma sahipleri hem de vatandaşları selamlayan Ayaydın, Milas'ın tarım sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Bölgedeki fuar alanının ihtiyaca cevap veremediğini vurgulayan Ayaydın, vatandaşların ve firmaların da talepleri ile göreve gelmeleri durumunda ilçeye çok modern bir fuar alanı kazandıracaklarını dile getirdi.

HAVALİMANINDA TAKSİCİLERLE BULUŞTU...

Aydın Ayaydın, Milas'taki fuara geçmeden önce Milas-Bodrum havalimanında taksicilerle bir araya geldi.

Havalimanında konvoyla karışlanan Ayaydın, burada kendini karşılayan taksicilerle tek tek selamlaşarak bir süre sohbet etti. Daha sonra bir aracın direksiyonuna geçen Ayaydın, "Turgut Özal'ın bindiği arabaya şimdi Aydın Ayaydın biniyor. Bu aracı taksici esnafı benim için getirmiş. Onlarla turlayacağım. Daha sonra taksici esnafı ile görüşme yapacağım." dedi.

Konvoy halinde havalimanı taksilerinin beklediği durağa giden Ayaydın, burada taksici esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi. Ayaydın, göreve gelmesi halinde taksici esnafının yanında olacağına işaret ederek,"Muğla'da ziyaretlere başladığında ilk uğrak yerim taksici ve şoför esnafı oldu. Sizlerin gece gündüz direksiyon sallayarak hangi şartlarda çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Çalışma şartlarınızı da çok iyi biliyorum. Göreve gelir gelmez ilk sorunlarını çözeceğim yerlerin başında taksici esnafı geliyor. İlk projem de Muğla'nın bütün ilçelerinde örnek taksi durağını inşa edeceğiz.İçerisinde barınma ve her türlü imkanları olacak. Son derece modern çağdaş bir taksi durağı olacak." diye konuştu.

Ayaydın, makamda oturan bir belediye başkanı olmayacağını vurgulayarak, vatandaşın su başta olmak üzere en temel sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağını dile getirdi.


Muhabir : Durmuş Genç