Kılıç Holding'ten Dev Satın Alma!

Kılıç Holding, sektördeki liderliğini pekiştirmek ve global başarısına bir yenisini eklemek adına, Türkiye’nin 3. büyük çipura ve levrek üreticisi Agromey’i satın aldı.

Kılıç Holding'ten Dev Satın Alma!

1993 yılından bu yana, Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi A.Ş., Avrupa Birliği standartlarındaki tam entegre tesisleriyle balık yetiştiriciliği ve üretimi gerçekleştiriyor. Yıllardır sektöre yön veren KILIÇ Holding'in Agromey'i satın alınmasıyla birlikte sektördeki etkinliğini daha da artırması bekleniyor.

KILIÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, son gelişme sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Kurulduğumuz günden itibaren Türkiye ve farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve tam entegre üretim süreçlerimizle sektördeki marka değerimizi, küresel ölçekte artırmaktayız. 2.500 çalışanımız ve 300 milyon USD’a yaklaşan ihracat hacmimizle çipura, levrek, alabalık, granyöz (kaya levreği) somon alabalık ve orkinos üretiminde Türkiye'de ve Avrupa’da da sektör lideri konumumuzu gururla koruyoruz. 

Bu çerçevede, sektörün önde gelen, levrek, çipura üreticisi ve ihracatcısı Agromey Grubu satın aldık. Bu birleşme, 33.000 ton lisanslı çipura levrek üretim kapasitesi, 90.000 tonluk extruder balık yemi üretim tesisi, 80 Milyon adet kapasiteli kuluçkahane, 20.000 m² alanda kurulu işleme/paketleme tesisleri gibi önemli altyapı unsurlarını içermekte olup, 4 kıtada 38 ülkeye ihracat yaparak 75 milyon USD’lık bir ihracat hacmini beraberinde getirmektedir.

Bu stratejik birleşme ile sektördeki liderliğimizi güçlendiriyor, 100.000 Ton’u aşan üretim kapasitemizle açık ara Dünyanın en büyük Akdeniz balıkları üreticisi oluyoruz. Agromey ailesini KILIÇ Holding bünyesine katmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz." dedi.