Trio Gayrimenkul'den Görkemli Açılış

İstanbul Bağdat Caddesi’nde Coldwell Banker çatısı altında hizmet vermeye devam eden, gayrimenkul sektöründe 20 yıllık bir tecrübeye ve başarıya sahip olan Trio Gayrimenkul, Türkiye'nin en gözde turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum’da yeni açtığı ofis ile hizmet vermeye başladı.

Trio Gayrimenkul'den Görkemli Açılış

Century 21 çatısı altında faaliyetlerini göstermeye başlayan Trio Gayrimenkul'ün, 25 Nisan Perşembe akşamı yaptığı açılış törenine, İstanbul ve Bodrum başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından gelen yerli ve yabancı mimarlar, yatırımcılar, iş insanları, sanatçılar ile gayrimenkul sektörü çalışanları ve danışmanlarının da dahil olduğu çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninin ardından Six Pack müzik grubu bir konser performansı sahneledi. 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Century 21 Trio Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sezgi Bilge, Bodrum’un Türkiye’de turizm ile birlikte gayrimenkul sektörü için de önemli bir merkez haline geldiğini ve yatırımcılar için büyük fırsatlar sunduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Türkiye'deki gayrimenkul sektörü, son yıllarda sürekli bir büyüme göstererek ülke ekonomisinin önemli bir parçası haline geldi. Özellikle turizm bölgelerindeki gayrimenkul yatırımları hem yerel hem de yabancı yatırımcılar için çekici hale gelirken, sektörün büyümesine de önemli katkılar sağladı. Bodrum'da gayrimenkul satışları son yıllarda sürekli olarak artıyor. 2023 yılında bölgede gerçekleşen konut ve arsa satışları, bir önceki yıla göre %15 artış gösterdi. Bodrum'da yapım aşamasında olan konut ve ticari projelerin sayısı her geçen yıl artıyor. 2023 yılında bölgede başlatılan inşaat projelerinin sayısı %20 artış kaydetti. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu'dan gelen yatırımcılar, Bodrum'daki emlak piyasasına önemli katkılar sağlarken, yeni inşaat projelerinde çevre dostu ve sürdürülebilir tasarım ilkelerinin uygulanması gayrimenkul sektörünün kalitesini ve çekiciliğini artırdı. Century 21 Trio Gayrimenkul olarak 20 yıldan bu yana İstanbul’da edindiğimiz deneyim ve birikim ile büyüyen ve alanında uzman ekibimizle bu muhteşem bölgede faaliyet göstermekten büyük mutluluk duyacağız. Century 21 çatısı altında sunduğumuz uzmanlıkla Bodrum'daki gayrimenkul sektörüne değer katmayı amaçlıyoruz." dedi.

Açılışta Kent Haber’in de sorularını yanıtlayan Bilge, İstanbul’dan Bodrum’a köprü olmak için geldiklerini ifade ederek şunları söyledi;

"Tabii ki çok heyecanlıyız. Bu yeni bir oluşum. İstanbul'dan Bodrum'a bir köprü olmak için geldik. İstanbul'da 20 yıllık tecrübemizi, birikimimizi, profesyonelliğimizi Bodrum'a taşımak için geldik. Bodrum'un doğal güzellikleri ve tarihi yapısı ile İstanbul'un profesyonelliğini birleştireceğimizi ve bunun için çok heyecanlı olduğumuzu belirtmek isterim. Hedeflerimiz Bodrum'a profesyonellik getirmek ve İstanbul'da yaptığımız gibi güzel işlemleri buraya taşımak. İş ortaklarımızla birlikte çok güzel sonuçlar elde etmek istiyoruz. Benim ilk gözlemim, Bodrum'un kendine aşık eden bir şehir olduğu yönünde. Gerçekten havası mıdır, yapısı mıdır bilmiyorum, ama geldiğiniz zaman kötü bir enerjiniz dahi olsa sizi yükselten bir şehir. İstanbul'un stresini burada bir saatte atabiliyorsunuz. Gerçekten çok doğal bir güzelliği var. Bana göre dünyanın yedi harikasından birisi olabilir.”

Emlak piyasası ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Century 21 Trio Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sezgi Bilge, şu ifadelere yer verdi;

“Aslında emlak piyasası durgun değil. Ancak şöyle ki, segmentasyon olarak durgunluk söz konusu. Ticari açıdan ve lüks konut tarafı oldukça hareketli. Şu anda konut kredileri olmadığı için bu orta segment dediğimiz 8 milyon ile 15 milyon arasındaki konutlarda bir durgunluk söz konusu. Ancak bazı segmentlerde hareket hala devam ediyor. Pandemi ile birlikte arz-talep dengesi bayağı bozulmuştu. Üretim durdu ama ihtiyaç durmadı. Dolayısıyla hem kiralar, hem gayrimenkul fiyatları oldukça fazla etkilendi. Şu anda pandemiye göre inşaat firmaları daha istekli bir şekilde işler yapmaya adaylar. Dolayısıyla yakın zamanda arz-talep dengesinin toparlanacağını düşünüyoruz. Bu da piyasayı hem şişkin fiyatların daha ortalama yerlere gelmesiyle hareketlendirecek diye düşünüyoruz."