Avrupa Kupasındaki Rakip Belli Oldu

Armada Praxis Yalıkavak Spor'un, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından düzenlenen 2023-2024 sezonu Kadınlar Avrupa Kupası son 8 Grubunda heyecanla beklenen kura çekimi bugün gerçekleşti.

Avrupa Kupasındaki Rakip Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan karşılaşmalarla şekillenen son 8 takım ile Avrupa kupası yolculuğunda Türkiye’yi temsil eden Armada Praxis Yalıkavak Spor, kura torbasında bulunan Attıcgo Bm Elche (İspanya), Cabooter Handbal Venlo (Hollanda), HC Gjorche Petrov-WHC Skopje (Kuzey Makedonya), KH-7 BM. Granollers (İspanya), MSK Iuventa Michalovce (Slovakya), Rocasa Gran Canaria (İspanya), Sport Lisboa E Benfica (Portekiz) takımları arasında çekilen kura ile Sport Lisboa E Benfica ile eşleşti. 

Portekiz’in lig lideri olarak oldukça güçlü bir rakip ile eşleşen Armada Praxis Yalıkavak Spor, Mart’ın ikinci haftasında ortak belirlenecek bir tarihte rakibi ile Portekiz’de son 8 ilk karşılaşmasını oynayacak. Denizin Kızları, bir sonraki hafta da (Mart’ın üçüncü haftası) kendi evinde maçın rövanşını oynayarak, kazanması durumunda son 4 arasında Avrupa Hentbol sahalarında yarı final oynayan takımlar arasında ülkemizi temsil edecek.