Ayaydın ve Tosun'a Coşkulu Karşılama

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın ve Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Ankara dönüşü havalimanı ve Bodrum'da coşkuyla karşılandı.

Ayaydın ve Tosun'a Coşkulu Karşılama

Saat 16.00'da Milas- Bodrum Havalimanı’na inen Ayaydın ve Tosun, burada çok sayıda partili tarafından çiçeklerle karşılandı. Ayaydın ve Tosun ile partililer karşılama sonrası yüzlerce araçlık konvoyla Bodrum’a hareket etti. 

Seçim otobüsü ile Ak Parti’nin Cevat Şakir Caddesi üzerindeki parti binasına gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın ve Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, burada da davul zurna eşliğinde yüzlerce partili tarafından karşılandı. 

Yoğun ilgi arasında parti binası önüne konulan kürsüye ilerleyen Ayaydın ve Tosun, partilileri selamladı. İki adaya Ak Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat da eşlik etti. Partililer, “Bodrum’un başına Tosun gelecek”, “Muğla’nın başına Aydın gelecek” sloganları attı. 

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, “Bizim adayımız Bodrum’a çok yakışacak demiştim. Buyurun Mehmet Tosun, bizim, Cumhur İttifakı’nın adayıdır. Bundan sonra Bodrum bizden hizmet beklesin.” dedi. 

Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ise 15 gün önce İYİ Parti’den istifa edip siyaseti bırakma kararı aldığını dile getirerek şöyle konuştu;

“Fakat geçen hafta gelen telefonla Büyükşehir Belediye Başkanım Aydın Ayaydın’ın önerisi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın makamına davetiyle yeni bir süreç başladı. Cumhur İttifakı’nın Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayım. Yolumuz uzun, işimiz kolay değil ama Aydın Hocamın bir ifadesi var, ‘zor değil’ diyor. Ben Bodrum’un buna hazır olduğunu düşünüyorum. Çünkü güzel Bodrumumuzun belediyecilikle ilgili karnesi hiç iyi değil. Bugünden itibaren 60 günümüz var. Bütün teşkilat mensuplarından ricam, el birliği ile zamanı iyi kullanıyoruz, çalışıyoruz, hem Aydın Ayaydın hocamızı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçtiriyoruz hem de şahsımı inşallah Bodrum Belediye Başkanı olarak seçtiriyoruz. Biz çalışıyoruz, siz işinize gücüne bakıyorsunuz. Altyapıdan üstyapıya, sosyal belediyecilikten spora, spordan denizcilerimizin sorunlarına, turizmcilerimizin sorunlarına, kimin ne sorunu varsa Bodrum’da belediyecilikte yeni bir dönem başlıyor. Gerçek ve çağdaş bir belediyecilikle Bodrum Yarımadamızı en kısa sürede buluşturuyoruz.” dedi.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın ise yaptığı konuşmada, “Suyunuzu biz getireceğiz, yollarınızı biz yapacağız. Kanalizasyonunuzu biz getireceğiz, denizi biz temizleyeceğiz. Çünkü Bodrum halkı yüksek kalite ve standartlara layık insanlardır. Sizler için  buradayız.” dedi. 

AHMET ARAS’IN PAYLAŞIMINA TEPKİ 

Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayı da eleştiren Ayaydın, konuşmasına şöyle devam etti;

“Dün Bodrum Belediye Başkanı, Muğla’daki ağabeyini ziyarete gitmiş ve ziyaretten sonra ‘devlet bize yardım etmedi ki iş yapalım’ diye açıklamada bulunmuş. Siz devlete hangi taleple gittiniz de devlet size yardım etmedi. Siz genel seçimlerde mi adaysınız, yoksa Muğla’ya yerel yönetimlerde hizmet yapmaya mı adaysınız? Siz Bodrumluların yollarını mı yaptınız? Bodrumluların çöpünü mü topladınız? Bodrum’a kanalizasyon mu getirdiniz? Denizleri mi temizlediniz? Bodrum halkına halk plajları yapıp onları denizle mi buluşturdunuz? Hayır, hiçbir iş yapmadınız. Gün geldi, vatandaşa söyleyecek hiçbir şeyiniz yok. Siz hangi projenizi yaptınız, devlete götürdünüz de devlet size kapılarını kapattı size yardım etmedi? Hiçbir şey götürmediniz, hiçbir proje hazırlamadınız çünkü siz belediyeciliği bilmiyorsunuz.”

AYDEM’E DE YÜKLENDİ

Bodrum’daki elektrik kesintilerine de dikkati çeken Ayaydın, Aydem’e de yüklenerek “Hangi yatırımı yaptınız? Ben buradayım, hiçbir yatırım yapmadığınız ben görüyorum, ben şahidim. Seçildiğimiz takdirde size ‘ya bunu yaparsınız, yapmadığınız takdirde Enerji Bakanlığı size yolu gösterecek, siz de buradan defolup gideceksiniz.” ifadelerini kullandı. 

MHP’Yİ ZİYARET ETTİLER

Konuşmaların ardından iki aday ile beraberindekiler, MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’na geçti. Parti binasında konuşan MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, Cumhur İttifakı olarak Bodrum ve Muğla’da seçimi kazanacaklarını ifade etti. 

MHP’de 15 yıl boyunca siyaset yaptığını hatırlatan Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, “Burası benim siyasete başladığım yer ve baba ocağıdır. O anlamda da çok duyguluyum. Tekrar birlikte olmanın, birlikte siyaset yapmanın, birlikte yok yürüyecek olmanın heyecanını yaşıyorum. İnşallah bugünden itibaren Bodrum’da yeni bir dönem başlayacak. Sayın Aydın hocam ve teşkilat mensuplarımızla birlikte Bodrum’u karış karış gezeceğiz, hak ettiği modern, çağdaş belediyecilik hizmetleri ile buluşturacağız.” dedi.