Ayaydın'dan İddialarla İlgili Açıklama!

Ak Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın'a Fethiye ve Milas teşkilatlarında tepki olduğuna dair iddialara, Ayaydın'ın seçim ofisinden yalanlama geldi.

Ayaydın'dan İddialarla İlgili Açıklama!

CiddiGazete’den Murat Sökdü’nün haberine göre, Fethiye’de Aydın Ayaydın’ın seçim çalışmaları için hazırlatılan çalışma ofisi binası için kaymakamlığa bilgi dilekçesi veren Ak Parti teşkilatının yeni bir dilekçe ile bayrak ve flamalarla donatılan seçim çalışma ofisini iptal ettirdiği iddiasına yer verilmişti.

Konu ile ilgili bir açıkalama yayımlayan Ayaydın cephesi, haberde bahsedilen olayların gerçeği yansıtmadığını ifade ett. Basın kuruluşlarına yollanan açıklamada, bahse konu seçim ofisinin sahte olduğu ve birilerinin menfaat temin etmeye yönelik bir girişimde bulunduğu ve bunun ilçe teşkilatı tarafından engellendiği vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı;

"Seçim çalışmaları için hazırlanan Fethiye bürosunun, Ak Parti Fethiye ilçe teşkilatının kaymakamlığa verdiği dilekçe sonrası kapatıldığı, bunun da Ak Parti ile Büyükşehir adayı arasında bölünmüşlüğün kanıtı olduğuna dair bir haber servis edildi. Artık gerçek nedir merak etmeyen, sadece art niyetle olaylara yaklaşan bir kaç malum mecra da bu iddiayı kopya edip, yaydılar. 

Benim bilgim dahilinde bir seçim bürosu kurulmamıştır. Birileri benim adımı kullanarak bir organizasyona girişmiş, belli ki bundan da menfaat sağlamaya yeltenmişlerdir. Bunu öğrenir öğrenmez derhal harekete geçtim. Sözkonusu sahte büronun kapatılması için gerekli yerlerle bizzat görüştüm. İlçe teşkilatımız da derhal harekete geçerek sahte büronun kapanmasını takip etmiştir. Bu düpedüz sahtekarlık olan girişim vakit geçirilmeksizin önlenmiştir.

Olayın iç yüzü böyleyken bunu Ak Parti ile şahsım aramda bir ayrışma olduğu şeklindeki bir iddiaya malzeme yapmak da masumane bir hareket değildir. Organize bir kötülüktür.

Gerek Ak Parti Teşkilatı, gerekse MHP Parti Teşkilatı, gittiğimiz her ilçede beni bağrına basmış, yıllardır kronikleşen sorunların çözümü konusunda benimle el ele verme konusunda kararlılığını ortaya koymuştur."