AYHAN AKMAN’DAN ŞAMPİYONLUK VE DERBİ YORUMU

Galatasaray’ın eski milli futbolcusu Ayhan Akman, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı...

AYHAN AKMAN’DAN ŞAMPİYONLUK VE DERBİ YORUMU
Galatasaray’ın eski milli futbolcusu Ayhan Akman, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı ve haftaya oynanacak Fenerbahçe – Galatasaray derbisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bitez Şah Caddesi’nde gerçekleştirilen “Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği”nin açılışına katılan sarı kırmızılı eski futbolcu Ayhan Akman, taraftarın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Açılışta basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Akman, şampiyonluk ve derbi tahmini yaptı. Ayhan Akman, şampiyonluk mücadelesi ile ilgili şunları söyledi:

“Şampiyonluk yarışında Başakşehir bir tık önde gibi gözüküyor. Galatasaray, onların hatasını bekliyor. Galatasaray’ın Başakşehir’le de maçı var. O yüzden o maçtan önce Galatasaray Başakşehir’in puan kaybını bekliyor. Bu birkaç hafta içerisinde her şey şekillenecek. Ama Galatasaray kendi maçlarını almak zorunda. Başakşehir’in puan kaybına bağlı.”

Haftaya oynanacak Fenerbahçe – Galatasaray derbisi ile ilgili de konuşan Akman, sarı kırmızılı ekibin uzun süredir Kadıköy’de galip gelemediğini hatırlatarak, “Galatasaray şampiyonluğa oynadığı için puan kaybına tahammülü yok. O yüzden ben Kadıköy’de uzun zamandır hasret kaldığımız galibiyeti yakalayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.