AYHAN KARAHAN GÖZALTINA ALINDI

Bodrum'da yaşayan Ayhan Karahan, önceki akşam Şırnak'ta düşen helikopterde şehit...

AYHAN KARAHAN GÖZALTINA ALINDI
Bodrum'da yaşayan Ayhan Karahan, önceki akşam Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan 13 askere yönelik olarak Facebook'taki hesabında hakaret dolu paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

Ayhan Karahan bugün sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan askerlerle ilgili paylaşımda bulundu. Karahan'ın şehit askerlere hakaretlerde bulunduğu bu paylaşımları, büyük tepki gördü.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayhan Karahan hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak' suçlarından resen soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı üzerine evinde gözaltına alınan Karahan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından gözaltına alınan Ayhan Karahan'in sorgusunun ardından yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Karahan, daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti.

OĞLUNDAN SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA

Öte yandan Ayhan Karahan'ın oğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, babasının sosyal medya hesabının başkası tarafından ele geçirilerek bu paylaşımların yapıldığını iddia ederek şu ifadeleri kullandı;

"Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Ben Ayhan Karahan'ın oğluyum öğleden sonra babamın paylaşımlarıyla ilgili haberler aldım. Normalde babamın facebook şifresi hep bende bulunurdu ancak hesaba giriş yapamadım. Babamı aradım oda birkaç aramadan sonra bana dönüş yaptı. Yeni uykusundan uyanmıştı. Durumdan bahsettim ve onun da hesabına giriş yapamadığını öğrendim. Aynı zamanda e-posta adresine de ulaşamıyordu. Okuduğum okulun bilgisayar bölümünden okuyan bir arkadaştan yardım alarak hesabı şuan itibari ile ele geçirdim. Babamın bir asker oğlu olmasıyla birlikte asla ve asla bu tarz çirkin paylaşımlar yapması mümkün değildir. Bir çok kişinim tepkisini anlıyorum. Hesabı tekrar ele geçirip, geçiremeyeceklerinden emin değilim bu yüzden hesabı tamamen devre dışı bırakıyorum. Hesaptan yapılan paylaşımlar kesinlikle Ayhan Karahan'a ait değildir!!! Tekrar cezaevine girmesi için yapılan bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Bu oyunlara gelmeyin dostlar iyi günler" dedi.


Muhabir: Yaşar ANTER