Aylar Geçti, Dolgu Kaldırılmadı

Bodrum’da geçen Aralık ayında görüntüleme aracı geçirebilmek için kumsala dökülen hafriyat ve moloz, aylardır kaldırılmadı. Sahilin durumu vatandaşların ve işletmecilerin tepkisini çekiyor.

Aylar Geçti, Dolgu Kaldırılmadı

Geçen Aralık ayında Kadıkalesi’nde deniz kenarında Muğla Büyükşehir Belediyesince yapılan kanalizasyon bacalarının içlerini görüntülemek ve tıkanıklık olup olmadığını tespit etmek için görüntüleme aracı getirildi. Kumsalda ilerleyemeyen aracın ilerleyebilmesi için sahile iş makineleri sokulup dolgu malzemesi döküldü. Bölge sakinleri ise “Paletli bir sistem kurulamaz mıydı?” diyerek uygulamaya sert tepki göstermişti. 

Üzerinden 5 aydan fazla süre geçmesine rağmen sahile dökülen hafriyat ve moloz kaldırılmadı. Sahilde beton parçalarından beton bariyerlere, kilit taşlardan asfalt parçalarına kadar çeşitli malzemeler bulunuyor.

Bölge sakinleri ve işletmeciler ise defalarca ihbar etmelerine rağmen halen dökülen dolgunun kaldırılmamasından şikayetçi. İşletmeciler, “İşletmeyi açtık, önümüz leş gibi. Biz plaja bir şey döksek hemen tepemize gelirler. Bunlar sahili bu hale getirme hakkını nerede buluyorlar. Kendileri almazsa biz kepçe getirtip kenara yığacağız, cezası neyse ödeyeceğiz.” dediler.