O Bölge İskele İçin Kiralanacak

Bodrum’da sahile kum dökülüp denize beton bloklar yerleştirilmesi ile gündeme gelen Demir Koyu’nda, rekreatif amaçlı ahşap iskele inşa etmek üzere kiralama yapılacağı öğrenildi.

O Bölge İskele İçin Kiralanacak

Bodrum’da son kalan bakir koylardan biri olan Torba ile Gölköy arasındaki Demir Koyu’nda site inşa eden bir firma tarafından sahile kum dökülüp denize beton bloklar yerleştirilmişti. İhbarın ardından Zabıta ekiplerince bahse konu firmaya kabahatler kanunu uyarınca cezai işlem uygulanmış ve dökülen kum iş makineleri ile kaldırılmaya başlanmıştı.

O koyda rekreatif amaçlı ahşap iskele inşa etmek üzere kiralama yapılacağı öğrenildi. 

2 Mayıs günü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce Tabiat Varlıkları ve Doğal Sit Alanları ile Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Bulunan Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki İzmir Çeşme’deki iki ayrı parsel, Muğla Datça’daki bir parsel ile Bodrum’un Demir Koyu’nda bahse konu parsel, açık teklif usulü ile 3 yıllığına ihale edilecek.

Demir Koyu’nda 99 metrekarelik alana yapılması planlanan iskele için 60 bin TL muhammen bedel belirlendi. Geçici teminat tutarı ile 18 bin TL. 

İhale 2 Mayıs saat 14.00’da Mustafa Kemal Mahallesi 2082. Cadde No:52 Çankaya/Ankara adresinde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü 13. kat toplantı salonunda yapılacak.