Bağlantı Nedeniyle Su Kesintileri Var

Bodrum’da isale hattında yapılacak bağlantı çalışması nedeniyle 72 saate varacak su kesintileri yaşanacak.

Bağlantı Nedeniyle Su Kesintileri Var

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce Bodrum’un Bitez Mahallesi’ndeki ana isale hattı patlaklarını önlemek için CTP borular, duktil borularla değiştirilmeye başlandı. Mersinli Caddesi’nden Ortakent istikametine kadar yaklaşık 800 metre boyunca duktil boru döşendi. 

Mersinli Caddesi ile Selvi Caddesi’nde bağlantı çalışması başlatıldı. Yaklaşık 24 saat sürmesi planlanan çalışma nedeniyle trafik akışı alternatif yollardan sağlanıyor. 

Çalışma nedeniyle bazı mahallelerde 72 saate varan su kesintileri yaşanacak. Konuyla ilgili MUSKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bitez Mahallesi Atatürk ve Selvi Caddelerinde yer alan ve en sık arıza yapan DSİ CTP hattının kullanım dışı bırakılması amacıyla yeni hat yapımı tamamlanmıştır. Tamamlanan hattın devreye alınması için; 28 Şubat 2024 tarihinde; Bitez Mahallesi'nin üst kotlarında 24 saat, Konacık ve Çırkan Mahallelerinde 36 saat, Müskebi, Yahşi ve Gürece Mahallelerinde 48 saat, İslamhaneleri Mahallesinde 54 saat, Turgutreis Mahallesi, GMK Bulvarı ve Turgutreis Bulvarı ile Karabağ Mahallesi üst kotlarında 72 saat su kesintisi yaşanacaktır.