Hafta Sonu TEDx Etkinliği Var

Bodrum Marmara Koleji’nde TEDx Aware etkinliği gerçekleştirilecek.

Hafta Sonu TEDx Etkinliği Var

İngilizcedeki; Technology(Teknoloji), Entertainment(Eğlence) ve Design(Tasarım) kelimelerinin kısaltmasından oluşan ve çeşitli konulardaki konuşmaları kapsayan bir konferans serisi olarak tanımlanan TEDx etkinliğinin bir kolu olan TEDx Aware(farkında) Bodrum’da yapılacak. 

İki yıldır lisanslı bir şekilde TEDxYouth etkinliğini gerçekleştiren Bodrum Marmara Koleji, bu kez TEDx Aware organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. 

Hem bireysel hem de toplumsal farkındalığı geliştirmek ve genişletmek için sahnede eğitimden, deniz ve su kirliliğine ilham ve umut içeren konuşmaların yapılacağı etkinliğe Eğitim Bilimci ve Hikaye Anlatıcısı Ceren Moghaddam, Yazar ve Girişimci Gurur Göç, Sosyal Medya Influencer’ı Zehra İnşallah, Örgüt Psikoloğu Başak Kişisel, Geri Dönüşüm Sanatçısı Durul Bakan, Deniz Biyoloğu ve Öğretmen Başak Sözer konuşmacı olarak katılıyor. 

2 Mart Cumartesi günü saat 11.00 - 14.30 arasında düzenlenecek etkinlikte Ali Turhan ve Esra Naz Tığlı isimli öğrenciler müzik dinletisi sunacak, Simza Saraçlı adlı öğrenci de dans performansı sunacak. 

Katılım ücretsiz olduğu programı, okulun Etkinlik Koordinatörü Rümeysa Ertem ve bilgi kuramı dersi öğretmeni Ayçanur Top düzenliyor.